Latvijas U-16 basketbolistes otro gadu pēc kārtas izcīna piekto vietu EČ

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase svētdien izcīnīja piekto vietu Portugālē notiekošajā Eiropas čempionātā, paveicot to otro gadu pēc kārtas.

Latvijas kadetes spraigā cīņā ar 46:45 (11:8, 18:13, 7:8, 10:16) pieveica Francijas vienaudzes.

Uzvarētāju rindās 11 punktus iemeta Janeta Rozentāle, bet par vienu mazāk guva Aleksa Gulbe, kura realizēja divus svarīgus soda metienus pamatlaika izskaņā.

Latvijas jaunās basketbolistes šo dueli iesāka labāk, pirmo puslaiku noslēdzot ar astoņu punktu handikapu - 29:21. Tiesa, otrajā puslaikā pretiniecēm izdevās izlīdzināt cīņas gaitu un panākt latvietes. Sākoties pēdējām piecām minūtēm pamatlaikā, tablo vēstīja vairs tikai 41:40 par labu Latvijas kadetēm.

Pēcāk nevienai no izlasēm punktus gūt neizdevās, taču, sākoties pēdējai minūtei, vadībā pēc ilga pārtraukuma izdevās izvirzīties Francijai (45:44), bet pēc tam Gulbe iemeta divus soda metienus, no jauna vadībā izvirzot latvietes.

Šo slideno pārsvaru latvietes arī nosargāja, izcīnot piekto vietu šajā Eiropas čempionātā.