Latvijas basketbolistu potenciālo pretinieku duelī slovēņi droši uzveic Ukrainu

Eiropas basketbola čempionāta pirmajā astotdaļfināla spēlē Slovēnijas izlase sestdien Stambulā ar 79:55 pārliecinoši uzvarēja Ukrainu un nākamajā izslēgšanas kārtā tiksies ar Latvijas un Melnkalnes mača uzvarētāju, kas noskaidrosies svētdien, liecina rīkotāju informācija.

Slovēņi attaisnoja pirms izslēgšanas pirmās kārtas viņiem atvēlēto drošu favorītu lomu duelī pret Ukrainas izlasi. Pirmajā ceturtdaļā Slovēnijas pārsvars pārsniedza 10 punktu robežu, bet spēles trešā ceturkšņa pēdējā minūtē līderi bija priekšā jau ar 26 punktiem (66:40).

Uzvarētājiem ar 21 punktu izcēlās naturalizētais uzbrucējs Entonijs Rendolfs, savukārt pa 14 punktiem iekrāja Klemens Prepeličs un Luka Dončičs. Ukrainai 11 punktus guva Maksims Pustozvonovs.

Sestdien risināsies vēl trīs astotdaļfinālu spēles - Vācija tiksies ar Franciju, Somijas basketbolistu pretinieki būs itālieši, bet dienas noslēgumā Lietuvas valstsvienība spēlēs pret Grieķiju. Savukārt svētdien pēc Latvijas un Melnkalnes spēles serbi dosies laukumā pret Ungārijas izlasi, pašreizējo čempionu spāņu pretinieki būs mājinieki Turcijas basketbolisti, bet Horvātijas valstsvienība spēlēs pret Krieviju.

Latvijas izlase tikmēr sestdien aizvadīja treniņu, gatavojoties mačam pret Melnkalni.

Slovēnijas basketbolistiem ceturtdaļfināla spēle paredzēta otrdien. Eiropas čempionāts beigsies ar finālspēlēm par medaļām 17.septembrī.