Latvijas basketbolisti sagrauj Melnkalni un iekļūst Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien Stambulā notiekošajā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā rezultatīvā spēlē pārliecinoši ar rezultātu 100:68 uzvarēja Melnkalnes valstsvienību, liecina organizatoru informācija. Ceturtdaļfinālā Latvijai stāsies pretim Slovēnijas izlase.

“Šajā ciklā vāju komandu nav,” pirms spēles Latvijas Radio pauda basketbola treneris Ziedonis Jansons. Viņš sacīja, ka liela nozīmē ir izlases treneriem, un šajā gadījumā ne tik daudz taktiskā, cik psiholoģiskā ziņā. “Spēlējot ar bijušās Dienvidslāvijas komandām, ir jābūt gataviem dažādām provokācijām un tēlojumiem,” norādīja Jansons, uzsverot, ka neviena cita izlase nepielieto tik daudz provokāciju.

Spēle iesākās ātri, taču uzbrukumi neizdevās nevienai, ne otrai komandai. Spēles rezultātu atklāja Rolands Šmits, realizējot tālmetienu. Melnkalne savus pirmos punktus spēja gūt tikai trešajā minūtē, izlīdzinot rezultātus. Taču Latviju izvirzīt vadībā atkal varēja Jānis Timma, realizējot tālu divpunktu metienu, taču Melnkalne uzreiz atkal panāca neizšķirtu. Latvija gan atkal izvirzījās vadībā, Kristapam Porziņģim realizējot soda metienus. Laba Latvijas komandas saspēle, neprecizitāte Melnkalnes rindās, kā rezultātā Latvijas izlasei pirmo spēles ceturtksni izdevās pabeigt ar 12 punktu pārsvaru - 27:15.

Otrā spēles ceturtdaļa iesākās Melnkalnes izlases zīmē, pretiniekiem ātri vien samazinot rezultāta starpību par deviņiem punktiem. Taču Latvijas izlase pēc pārtraukuma spēja atgūties, tuvu pirmā puslaika izskaņai izvirzoties vadībā ar 14 punktu pārsvaru. Šo pārsvaru vēl par diviem punktiem palielināja Timmas precīzi izpildītie soda metieni. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 53:37.

“Šobrīd mēs esam uz pareizā ceļa, neko nevajag izdomāt!”

pēc pirmā puslaika Latvijas Radio pauda eksperts Jansons. Viņaprāt, 16 punktu pārsvars ir labs ieguldījums, taču jāatceras, ka spēle beidzas pēc nospēlētām 40 minūtēm un šāds pārsvars var ātri sadilt.

Jansons uzsvēra, ka abas komandas skaidri apzinās augsto likmi. Un tieši šī iemesla dēļ spēles sākums bija tik ļoti uzmanīgs un bija vairāk kļūdu nekā gūto punktu. Jansons arī ļoti uzslavēja komandas kapteini Jāni Blūmu, kurš pats raidījis precīzus tālmetienus, kā arī vajadzīgajā brīdī spējis uzkurināt izlasi.

Lai gan Melnkalne sāka trešo ceturtdaļu agresīvi, tomēr pieļāva kļūdas, un Latvijas izlasei izdevās aizvien vairāk palielināt rezultāta starpību. Trešais ceturksnis noslēdzās ar rezultātu 82:52, Latvijas basketbolistiem jau iekrājot komfortablu 30 punktu pārsvaru.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā aktīvāki bija melnkalnieši, kas spēja reultāta starpību nedaudz sadeldēt, taču latvieši pierādīja, ka nav nekādi peramie zēni. Zīmīgi, ka 100 punktu atzīmi sasniedza Andrejs Gražulis, precīzi izpildot divpunktu metienu.

Rezultatīvākais šajā spēlē Latvijas valstsvienības rindās bija Timma ar 21 punktu, bet Porziņģis pievienoja 19 punktus, kā arī viņa rēķinā sešas atlēkušās bumbas. Strēlniekam 12 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles, bet Dairim Bertānam deviņi punkti.

Savukārt Melnkalnes izlasē ar 21 punktu izcēlās Bojans Dubļjevičs, bet Nikola Vučevičs pievienoja 16 punktus.

Ziedonis Jansons pēc spēles
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Jansons pēc spēles norādīja, ka nākamā Latvijas pretiniece Slovēnija, ar kuru būs jātiekas ceturtdaļfinālā, ir šī čempionāta pārsteigums, gluži tāpat kā Latvija.

“Tā ir ļoti spēcīga komanda, tā nav Melnkalne,”

uzsvēra Jansons, piebilstot, ka šī ceturtdaļfināla dueļa uzvarētāja būs viena no pretendentēm uz medaļām.

Grupu turnīrā Latvijas izlase guva četras uzvaras piecās spēlēs – pirmajā ar 82:92 zaudējot Serbijai, otrajā ar 92:64 uzvarot Beļģiju, trešajā ar 97:92 pieveicot Lielbritāniju, pēc tam ar 84:69 triumfējot pār Krieviju, bet grupu turnīra noslēgumā ar 89:79 pievārējot mājiniekus turkus.

Melnkalne Rumānijā piekāpās Spānijai ar 60:99, uzvarēja Ungāriju ar 72:84, zaudēja Horvātijai ar 72:76, bija pārāka pār Čehiju ar 88:75, un grupu turnīra noslēgumā triumfēja pār mājinieci Rumāniju ar 86:69.

Eiropas čempionāta ceturtdaļfināli tiks aizvadīti 12. un 13. septembrī, pusfināli risināsies 14. un 15. septembrī, bet medaļas tiks sadalītas finālspēlēs 17. septembrī.