Latvijas basketbolistes pēc zaudējuma Spānijai uz medaļām nepretendēs

Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien Prāgā abpusējām kļūdām bagātā spēlē ar 47:67 zaudēja olimpiskā sudraba īpašniecēm spānietēm Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, šķiroties no izredzēm pacīnīties par medaļām, liecina rīkotāju informācija. Arī nesasniedzot pusfinālu, Latvijas valstsvienība saglabā iespēju cīnīties par iekļūšanu Pasaules kausa dalībnieču vidū.

(papildināts ar Francijas iekļūšanu pusfinālā)
Turnīra turpinājumā Latvijas basketbolistes cīnīsies par 5.vietu. Pusfinālā par 5.vietu pretinieces sestdien būs itālietes, un šī mača uzvarētājas garantēs dalību Pasaules kausa izcīņā.

Rezultatīvākās Latvijas izlasē bija pa 15 punktiem guvušās Kristīne Vītola un Aija Putniņa, bet Anete Šteinberga iekrāja 11 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Uzvarētājām ar 20 punktu guvumu un savāktām deviņām bumbām zem groziem izcēlās Alba Torensa.

Spānietes ar ātrumu un agresivitāti piespieda pretinieces pieļaut daudz kļūdu, jau pirmajā ceturtdaļā iekrājot 15 punktu vadību (27:12). Sev komfortablā spēles ritējumā spānietes pirmajā puslaikā diktēja noteikumus, efektīvāk nospēlējot groza tuvumā, kā arī ar agresīvu aizsardzību piebremzējot pretinieču saspēli.

Latvietes otro puslaiku sāka ar 16 punktu iztrūkumu (22:38), toties ar trīspunktu metienu sēriju trešās ceturtdaļas vidū uzlaboja izredzes. Rezultāta starpība vairākas reizes saruka līdz 10 punktiem, bet sasparojās arī Spānijas izlase. Abas komandas pēdējā ceturksnī pieļāva daudz nepiespiestu kļūdu, tomēr vairāk to bija Latvijas spēlētāju rēķinā, un Spānija divarpus minūtēs atrāvās līdz +19 (55:36). Pirmo punktu gūšanai ceturtdaļā Latvijas izlasei vajadzēja trīsarpus minūtes, un turpinājumā pietrūka laika, lai vēl ko labotu. Iespaidīgu pārsvaru spānietes panāca pēdējās minūtēs.

Latvijas izlase spēli aizvadīja bez Elīnas Babkinas, kura atlabst pēc cirkšņa savainojuma un bija uz rezervistu soliņa.

Spānija pusfinālā spēlēs pret Beļģiju, savukārt Grieķijas izlases pretinieces būs Francijas basketbolistes.

Iepriekš grupas kārtā Latvijas izlase zaudēja Krievijai un Beļģijai, kā arī uzvarēja Melnkalni, bet astotdaļfinālā sekoja uzvara pār līdzšinējām titula īpašniecēm serbietēm.

Grupu uzvarētājas uzreiz nonāca ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas cīņu sāka izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Sešas spēcīgākās Eiropas čempionāta dalībnieces iegūs ceļazīmi uz 2018.gada Pasaules kausa izcīņu, kas 2018.gada rudenī risināsies Spānijā.

Eiropas čempionāta finālturnīrs beigsies ar finālspēlēm svētdien. Latvijas izlase pēc lieliskā 2007.gada čempionāta, kad pirmo reizi tika sasniegts pusfināls un iegūta ceturtā vieta, vairs tik augstu nav bijusi.