Latvijas basketbolistes pārbaudes turnīrā uzveic mājinieces čehietes

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība piektdien Karlovi Varos ar 69:65 uzvarēja mājinieces čehietes pirmajā spēlē pārbaudes turnīrā, liecina organizatoru informācija. Līdz nedēļas beigām Latvijas izlase aizvadīs vēl divas spēles.

Uzvarētājām komandas līdere Anete Šteinberga nodrošināja 16 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, 12 punktus iekrāja Kitija Laksa, bet 11 punkti bija Elīnas Babkinas rēķinā. Mājiniecēm ar 19 punktiem izcēlās Alena Hanušova.

Pēc spēkos līdzvērtīgā pirmā puslaika čehietēm prāvāks atrāviens izdevās trešajā ceturtdaļā, iegūstot 16 punktu vadību (53:37). Vēl līdz pēdējam pārtraukumam Latvijas basketbolistes deficītu krietni sadeldēja (48:54), bet nepilnas divarpus minūtes pirms beigu svilpes Šteinberga jau izvirzīja Latviju vadībā (67:65).

Turnīra pirmajā spēlē piektdien serbietes ar 71:66 pārspēja Ķīnas izlasi.

Pārbaudes turnīra turpinājumā Latvijas izlasei vēl paredzētas spēles pret Serbiju un Ķīnu attiecīgi sestdien un svētdien. Jūnija sākumā Latvijas izlasei Rīgā plānota pārbaudes spēle pret Baltkrieviju, bet nedēļu vēlāk Stambulā jātiekas ar Turciju.

Čehijā latvietes ieradās 13 spēlētāju sastāvā, jo vairākām basketbolistēm ceļu uz izlasi aizšķērsoja savainojumi. Izlase palika bez Baibas Eglītes un Lienes Priedes, savukārt ar Dignu Strautmani galvenais treneris Mārtiņš Zībarts vienojās, ka basketboliste turpinās trenēties individuāli un gatavosies spēlēm jaunatnes izlasēs, bet valstsvienībā atgriezīsies tikai nepieciešamības gadījumā.

Eiropas čempionāts Prāgā norisināsies no 16. līdz 25. jūnijam. Latvijas izlase turnīrā ielozēta grupā kopā ar Krieviju, Melnkalni un Beļģiju. Pirmā spēle Latvijas valstsvienībai būs 16. jūnijā pret Krievijas izlasi.