Krīt jauns rekords - Porziņģim 40 punktu Ņujorkas «Knicks» uzvarā

Karjerā rezultatīvāko spēli Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) svētdien aizvadīja Kristaps Porziņģis, gūstot 40 punktu Ņujorkas "Knicks" uzvarā 108:101 pār Indiānas "Pacers", liecina NBA informācija. Vēl trešajā ceturtdaļā "Knicks" bija iedzinējos ar 19 punktu deficītu, un tieši liepājnieks kļuva par izšķirošo faktoru, kas pavērsa spēles ritējumu par labu laukuma saimniekiem.

Porziņģis spēlēja 38 minūtes, bloķēja sešus metienus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un veica vienu rezultatīvu piespēli. Latvietis trāpīja 13 no 20 divpunktu metieniem, divus no četriem trīspunktniekiem, kā arī astoņus no deviņiem soda metieniem.

Latvijas basketbolists 24 punktus guva mača pēdējās 13 ar pusi minūtēs, un laukumā viņa sniegums bija lielāks brīnums nekā vienradžu bara parādīšanās, rakstīja "The New York Post". Porziņģis darbojās kā pārliecinošs komandas līderis, bet otrs rezultatīvākais uzvarētājiem ar 16 punktiem bija Tims Hārdevejs juniors. "Pacers" 18 punktus nodrošināja Tadeuss Jangs, savukārt lietuvietis Domants Sabonis pievienoja 16 punktus.

Savu vienīgo rezultatīvo piespēli Porziņģis veica pusotru minūti pirms spēles beigām, kad Frenka Ntilikinas trāpītais trīspunktu metiens ļāva "Knicks" pārņemt vadību.

"Spēlējām ar Ņujorkas mentalitāti," teica Porziņģis, kurš dienu iepriekš "Knicks" uzvarā pār Fīniksas "Suns" guva 37 punktus.

Porziņģis meta grozā no dažādām distancēm, bet Ņujorkas kluba trenera Džefa Hornačeka uzslavas nopelnīja ne par precizitāti. "Pretinieki viņu pieskata. KP dara arī lielisku darbu [uzbrukuma] kustībai, kad viņam nav bumbas," teica Hornačeks.

Pēc Saboņa soda metieniem "Pacers" panāca lielāko pārsvaru (84:65), un tad ieslēdzās Porziņģis, Viņš trešās ceturtdaļas beigās minūtē un 26 sekundēs guva septiņus bezatbildes punktus, bet pēdējo ceturksni sāka ar pārliecinošu bumbas triecienu grozā no augšas. Tādējādi nepilnās divās minūtēs liepājnieks iekrāja deviņus punktus.

Līdz šim rezultatīvāko NBA spēli Porziņģis aizvadīja pirms nedēļas, iekrājot 38 punktus "Knicks" uzvarā pār Denveras "Nuggets". Sestdien viņš netrenējās sāpošas potītes dēļ, bet šaubu par latvieša došanos laukumā pret Indiānas komandu nebija.

Mājas spēļu sērijas noslēgumā "Knicks" otrdien dosies laukumā pret Šarlotes "Hornets". Deviņās spēlēs "Knicks" ir piecas uzvaras un četri zaudējumi.