Dairis Bertāns basketbola Eirolīgā debitē ar uzvaru un rezultatīvu spēli

Latvijas izlases basketbolists Dairis Bertāns ceturtdien ar 13 gūtiem punktiem debitēja ULEB Eirolīgā, palīdzot Turcijas komandai Stambulas "Dariššafaka Doguš", kur par galvenā trenera Deivida Blata palīgiem strādā Ainars Bagatskis un Oskars Ernšteins, izcīnīt grūtu uzvaru. "Dariššafaka Doguš" Eirolīgas sezonu sāka viesos ar 73:70 pārspēt Belgradas "Crvena Zvezda" vienību.

Bertāns šajā cīņā nospēlēja 19 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā guva divus no četriem divpunktu metieniem, abus trīspunktu metienus un visus trīs soda metienus.

Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja vienu piezīmi un divas reizes uz pārkāpumu izprovocēja pretiniekus, nopelnot 13 efektivitātes rādītāja punktus.

Tieši Bertāns bija tas, kurš guva pirmos Stambulas kluba punktus šajā mačā, taču "Daruššafaka Doguš" komandai spēles sākums bija pagalam neveiksmīgs. "Crvena Zvezda", kuru karstasinīgi atbalstīja gandrīz 6000 skatītāju, pirmajā ceturtdaļā ieguva septiņu punktu pārsvaru, bet pēc puslaika bija iekrājuši jau 14 punktu (44:30) handikapu.

Pēc pārtraukuma Turcijas klubs sāka pakaļdzīšanos un tajā liela loma bija arī Bertānam. Viņš trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē trāpīja tālmetienu, samazinot starpību līdz 46:52, bet nepilnas astoņas minūtes pirms beigām iemeta vēl vienu trejaci, šoreiz ar pretinieka sodu, līdz ar to vienā uzbrukumā gūstot četrus punktus un starpību samazinot jau līdz diviem punktiem (54:56).

Tiesa, "Crvena Zvezda" drīz atjaunoja septiņu punktu pārsvaru (64:57), taču arī šoreiz "Dariššafaka Doguš" spēja atspēlēties. Pirmspēdējās minūtes sākumā Bertāns ar četriem punktiem pēc kārtas, starpību samazināja līdz trīs punktiem (65:68), bet nākamajos uzbrukumos divas reizes precīzs jau bija Vils Klaiberns, 31 sekundi pirms sirēnas izvirzot Stambulas klubu jau vadībā ar 69:68. Atlikušajā laikā abas komandas izvēlējās sodu taktiku, kurā "Dariššafaka Doguš" spēlētāji meta nekļūdīgi, svinot skaistu uzvaru.

Turcijas kluba rindās Klaiberns guva 19 punktus, bet Bertāns bija otrs rezultatīvākais viesu rindās. Tikmēr Belgradas vienībā Ognjens Kuzmičs sameta 16 punktus.

LETA jau ziņoja, ka Bertāns nelielas traumas dēļ sestdien izlaida Turcijas čempionāta pirmo spēli, taču ceturtdien viņš jau bija viens no komandas līderiem.

Pašlaik 27 gadus vecais Bertāns iepriekšējās trīs sezonas pavadīja Spānijas augstākās līgas (ACB) komandā Bilbao "Dominion", kurai pievienojās pārnākot no "VEF Rīga" vienības, kuras sastāvā trīs reizes viņš kļuva par Latvijas čempionu. Savukārt pirms tam savu pirmo valsts čempiona titulu 2009.gadā viņš ieguva "Ventspils" kluba rindās.

Karjeras laikā basketbolists pārstāvējis arī "Valmieru", ASK/"Juniors" un "Rīgas ASK".

Tikmēr citā mačā pašreizējā Eirolīgas čempione Maskavas CSKA viesos ar 109:84 sagrāva Stambulas "Galatasaray Odeabank" vienību. Uzvarētājiem Nando De Kolo guva 22, bet Milošs Teodosičs 20 punktus, izdarot arī 11 rezultatīvas piespēles. Savukārt Turcijas vienībā ar 16 punktiem izcēlās Sinans Gulers.

Vēl vienā mačā Milānas "EA7 Emporio Armani" no Itālijas savā laukumā ar 99:97uzvarēja Izraēlas klubu Telavivas "Maccabi Fox". Laukuma saimniekiem Rikijs Hikmens guva 22, bet Milans Mačvans 18 punktus, kamēr zaudētājiem Endrjū Goudeloks izcēlās ar 27 punktiem.

No latviešu pārstāvētajiem klubiem ULEB Eirolīgā šosezon spēlēs arī Jānis Strēlnieks un Vācijas klubs Bambergas "Brose Baskets".

Tāpat dalībnieku vidū ir Barselonas "Lassa", kuras sistēmā spēlē patlaban no traumas atlabstošais talantīgais Rodions Kurucs, kā arī spāņu klubs "Baskonia", kurā debiju varētu piedzīvot Artūrs Kurucs, kurš ir iekļauts komandas pieteikumā Eirolīgas turnīram.

Šajā sezonā Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.

Aizvadītajā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva tieši Maskavas CSKA komanda, kas finālā uzvarēja Stambulas "Fenerbahce" basketbolistus.