BK «Ventspils» basketbolisti izcīna minimālu uzvaru BBL fināla pirmajā spēlē

BK "Ventspils" trešdien mājās ar 70:68 uzvarēja Lietuvas klubu "Šiauliai" Baltijas basketbola līgas (BBL) pirmajā fināla spēlē, liecina organizatoru informācija. Čempionus noteiks divu spēļu summā, līdz ar to ventspilniekiem fināla pusceļā ir divu punktu pārsvars.

Bez lieliem abu komandu izrāvieniem aizvadītajā spēlē laukuma saimniekiem 14 punktus nodrošināja Hārvijs Grants, kurš savāca arī deviņas atlēkušās bumbas, bet 11 punkti bija Kristapa Janičenoka rēķinā. Pašreizējiem BBL čempionu titula īpašniekiem "Šiaulai" rezultatīvākie bija pa 14 punktiem iekrājušie Juliuss Juciks un Gintars Leonavičs.

Pirmos sešus punktus spēlē guva viesi, tomēr BK "Ventspils" ātri cīņas gaitu līdzsvaroja un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar divu punktu pārsvaru (19:17). Arī otro ceturtdaļu aktīvāk iesāka viesi, tomēr puslaika turpinājumā nevienai komandai neizdevās iegūt būtisku pārsvaru un ventspilnieki garajā pārtraukumā devās ar divu punktu vadību (34:32).

Atsākot cīņu, Ventspils komanda pēc Artjoma Butjankova gūta groza spēja pieaudzēt pārsvaru līdz sešiem punktiem (38:32), taču spēles raksturs nemainījās, un pirms pēdējā ceturkšņa mājinieki bija vadībā ar minimālu viena punkta pārsvaru (50:49). Pēdējā ceturtdaļā "Šiaulai" pusotrā minūtē nodrošināja vadību ar pieciem punktiem (55:50), savukārt mājinieki veica 7:0 izrāvienu un pēc Akseļa Vairoga trīspunktu metiena uz brīdi pārņēma vadību. Vēl 45 sekundes pirms beigu svilpes rezultāts bija neizšķirts 68:68, un atlikušajā laikā vienīgais precīzais metiens izdevās Grantam.

Atbildes spēle Šauļos notiks 1.aprīlī. BK "Ventspils" vietu finālā nodrošināja ar uzvarām pār Igaunijas "TU/Rock", bet "Šiauliai" divu Lietuvas klubu cīņā pusfinālā pieveica Utenas "Juventus".

Kopš 2012./2013.gada sezonas BBL nespēlē Lietuvas spēcīgākie klubi, kā arī "VEF Rīga". BK "Ventspils" BBL čempionu titulu izcīnīja 2013.gadā.