BK «Ventspils» basketbola Čempionu līgas spēlē Turcijā uzvar Freimaņa klubu

Latvijas basketbola vicečempioni BK "Ventspils" trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas spēlē viesos ar 99:74 uzveica Rolanda Freimaņa pārstāvēto Turcijas klubu "Gaziantep", tiekot pie trešās uzvaras piecās spēlēs grupā, liecina rīkotāju informācija.

Ventspilniekiem ar 26 punktiem rezultatīvākais bija Bleiks Hamiltons, savukārt Aigars Šķēle nodrošināja 18 punktus. Laukuma saimniekiem ar 16 punktiem un 12 izcīnītām atlēkušajām bumbām izcēlās Viktors Ruds, turpretim Freimaņa rēķinā bija pieci punkti.

Abas komandas pabija vadībā pirmās ceturtdaļas sākumā, līdz "Ventspils" pārņēma līderu grožus un otrajā puslaikā pēc iespaidīga 29:5 atrāviena līdz pēdējam pārtraukumam panāca pārliecinošu 30 punktu vadību (71:41). Laukuma saimnieki pēdējā ceturksnī rezultāta starpību gan samazināja, tomēr izglābties jau bija par vēlu.

Freimanis oktobra sākumā kļuva par "VEF Rīga" basketbolistu, bet tā paša mēneša beigās līgumu pārtrauca un pievienojās "Gaziantep", atgriežoties Turcijā, kur viņš iepriekšējā sezonā pārstāvēja Ušakas "Muratbey".

Dienas pārējās spēlēs B grupā Grieķijas PAOK trešdien uzņems Tenerifes "Iberostar" no Spānijas, savukārt Vācijas klubs "MHP Riesen" būs laukuma saimnieku lomā pret Francijas čempioni Šalonas "Elan". Vēl vienā spēlē Lietuvas "Neptūnas" otrdien izbraukumā pārspēja Artūra Strautiņa pārstāvēto Itālijas klubu Kapo d'Orlando "SikeliArchivi" (90:60).

Pēc divu apļu izspēles grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet piektās un sestās vietas īpašnieki nonāks FIBA Eiropas kausa izslēgšanas turnīrā.