Bertāns iekrāj 13 punktus «Spurs» smagā sakāvē NBA konferences finālsērijas mačā

Bez savainotā komandas līdera Kavai Lenarda palikusī Sanantonio "Spurs" otrdien viesos ar 100:136 zaudēja Goldensteitas "Warriors" Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences otrajā spēlē un sērijā līdz četrām uzvarām nonāca iedzinējos ar 0:2, liecina NBA informācija. Dāvis Bertāns zaudētājiem guva 13 punktus, bet laukumā viņš devās otrajā puslaikā, kam mača iznākums praktiski bija skaidrs.

Bertāns laukumā devās trešās ceturtdaļas piektajā minūtē, spēlēja 17 minūtes un uzbruka ar simtprocentīgu precizitāti trāpot trīs trīspunktu metienus, vienu divpunktu metienu un divus soda metienus. Bertāna rēķinā bija arī četras izcīnītas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārķerta bumba, viens bloķēts metiens, trīs kļūdas un negatīvs lietderības rādītājs -9.

“Spurs” rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Džonatonss Simonss, savukārt uzvarētāju līderis Stīvens Karijs iekrāja 29 punktus. Brīdī, kad spēlē iesaistījās Bertāns, "Warriors" jau bija priekšā ar 27 punktiem (93:66).

"Warriors" tik iespaidīgu uzvaru izslēgšanas spēlēs nebija guvusi kopš 1948.gada, kad ar 39 punktu pārsvaru pieveica Filadelfijas klubu.

Lenards iepriekšējā spēlē sastiepa kreiso potīti, ko izslēgšanas turnīrā bija savainojis jau iepriekš. Sanantonio kluba treneris Gregs Popovičs otrdien pēc mača sacīja, ka nezina, vai Lenards varēs piedalīties nākamajā spēlē. "Spurs" jau iepriekš sērijā palika bez Tonija Pārkera, kurš guva augšstilba muskuļa traumu un šosezon vairs nespēlēs.

Rietumu konferences fināls sērijā līdz kādas komandas četrām uzvarām turpināsies ar divām spēlēm Sanantonio sestdien un pirmdien.

Austrumos finālā Klīvlendas "Cavaliers" tiksies ar Bostonas "Celtics".