Bertāna «Spurs» paliek bez līdera Lenarda; NBA konferences finālu sāk ar zaudējumu

Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio "Spurs" svētdien izbraukumā zaudēja traumu atjaunojušo komandas līderi Kavai Lenardu un Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences pirmajā spēlē ar 111:113 piekāpās Goldensteitas "Warriors", liecina NBA informācija. Pēc pirmā puslaika "Spurs" bija 20 punktu pārsvars, taču pēc Lenarda traumas trešajā ceturtdaļā mājinieki veica 18:0 atrāvienu.

Bertāns laukumā tika pirmā puslaika pēdējās 20 sekundēs, ar rezultatīvām darbībām neizcēlās un nopelnīja pozitīvu lietderības rādītāju +3.

“Spurs” rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Lamarkuss Oldridžs, savukārt Lenards iekrāja 26 punktus pirms trešajā ceturtdaļā pameta laukumu astoņas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma. Lenards sastiepa kreiso potīti, ko izslēgšanas turnīrā bija savainojis jau iepriekš.

Uzvarētājiem 40 punktu nodrošināja Stīvens Karijs, bet Kevins Durants iekrāja 34 punktus. "Warriors" ne reizi izslēgšanas spēlēs pēc pirmā puslaika nebija nonākusi iedzinējos ar 20 punktu deficītu, tomēr tas nekļuva par šķērsli uzvaras gūšanai.

Lenardam pirmdien veiks izmeklējumus, kas varētu viest lielāku skaidrību par viņa iespējām turpināt sezonu. "Spurs" jau iepriekš sērijā palika bez Tonija Pārkera, kurš guva augšstilba muskuļa traumu un šosezon vairs nespēlēs.

Rietumu konferences fināls sērijā līdz kādas komandas četrām uzvarām turpināsies ar otro maču "Warriors" mājvietā naktī uz trešdienu pēc Latvijas laika. Austrumos līdz finālam jau ir tikusi Klīvlendas "Cavaliers", bet otru finālistu septītajā spēlē pirmdien noteiks Bostonas "Celtics" un Vašingtonas "Wizards".