Igauņi un lietuvieši airēšanā izcīna pirmās medaļas Rio

Pirmās medaļas Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ceturtdien izcīnīja gan Lietuvas, gan Igaunijas atlēti, turklāt abu Baltijas valstu sportisti vietu uz pjedestāla nodrošināja akadēmiskajā airēšanā, liecina rīkotāju informācija. Tādējādi Latvija pagaidām ir vienīgā Baltijas valsts, kuras sportisti uz goda pjedestāla vēl nav pakāpušies.

Lietuvai sudrabu izcīnīja vīriešu pārairu divnieks Mindaugs Griškonis un Sauļus Riters, kuri piekāpās tikai Horvātijas airētājiem brāļiem Martinam un Valentam Sinkovičiem. Bez medaļām nepalika arī Lietuvas pārairu divnieks sieviešu konkurencē, kur par bronzas laureātēm kļuva Donata Vištartaite un Milda Valčūkaite.

Savukārt Igaunijai bronzas godalgas izcīnīja pārairu četrinieks, kas finišēja aiz čempioniem vāciešiem un sudraba laureātiem Austrālijas airētājiem.

Latvija Riodežaneiro akadēmiskajā airēšanā nav pārstāvēta.

Rio olimpiskajās spēlēs ceturtdien sadalīs 21 medaļu komplektu, sportistiem sacenšoties arī loka šaušanā sievietēm, kanoe slalomā (C2 vīriešiem, K1 sievietēm), riteņbraukšanā trekā (komandu sprints), paukošanā (špaga sievietēm), vingrošanā (daudzcīņā sievietēm), džudo (līdz 100 kg vīriešiem un 78 kg sievietēm), airēšanā (sešās disciplīnās), regbijā-7 vīriešiem, šaušanā (50 m ar šauteni 3 pozīcijās), peldēšanā (četrās disciplīnās) un galda tenisā vienspēlēs vīriešiem.

Vēl pirms visu ceturtdien paredzēto sacensību noslēguma medaļas ir ieguvuši 54 valstu sportisti, tostarp 30 valstu pārstāvji kļuvuši par čempioniem.