Airētāja Gulbe izcīna sudraba medaļu Eiropas čempionātā

Karjerā pirmoreiz Eiropas čempionātā startējot galvenajā finālā, Latvijas spēcīgākā airētāja Elza Gulbe svētdien Vācijā izcīnīja sudraba godalgu, liecina rīkotāju informācija. Savukārt Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure kļuva par bronzas laureāti.

Par Eiropas čempioni pārliecinoši kļuva austriete Magdalena Lēbniga, kura 2000 metrus noairēja deviņās minūtēs un 32,22 sekundēs. Gulbe uzvarētājai zaudēja 16,78 sekundes, bet vēl 5,67 sekundes lēnāka bija Pušpure.

Distances pusceļā 22 gadus vecā Gulbe turējās trešajā pozīcijā un 500 metru pirms finiša jau bija otrā, noturoties sudraba pozīcijās līdz finišam.

Jau vēstīts, ka vieninieku klasē vīriešiem Latviju Brandenburgā pārstāvēja Dairis Adamaitis, kurš zemākajā C finālā četru dalībnieku konkurencē finišēja pēdējais un ierindojās 13.vietā kopvērtējumā.

Vieglsvara vieninieču klasē Olga Svirska svētdien B finālā finišēja trešā un kopvērtējumā ieguva 9.vietu, apsteidzot vienu sāncensi.

Latvijas airētājiem sezonas pirmās puses mērķis ir kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kas Brazīlijā risināsies augustā. Eiropas olimpiskā kvalifikācijas regate, kur drīkstēs startēt arī ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un Austrālijas airētāji, risināsies no 22. līdz 24.maijam Lucernā, Šveicē. Sievietēm un vīriešiem vieninieku klasē olimpiskās ceļazīmes iegūs pa trim labākajiem.

Pirmās ceļazīmes uz Rio dalīja jau pērn septembrī pasaules čempionātā Francijā, kur Gulbe ieguva 20.vietu. Tiesības startēt olimpiskajās spēlēs vieninieču klasē ieguva deviņas sportistes.

Eiropas čempionātā 2014.gadā Gulbe ierindojās 12.vietā.