Tropiskās Havaju salas pārsteidz teju metru biezs sniegs

Ar tropisku klimatu popularitāti iemantojušajās Havaju salās dažu dienu laikā dažviet uzsnigusi gandrīz metru bieza sniega kārta, svētdien vēstīja BBC. ASV piederošajā arhipelāgā sniegs nav unikāla parādība, tomēr tas ļoti reti pārklāj teritorijas tuvāk jūras līmenim. 

Visbiezākā sniega sega ir pie salu augstākajām virsotnēm Maunakea un Maunaloa, kas abas pārsniedz 4000 metru atzīmi virs jūras līmeņa. Snigšanas dēļ līdz pirmdienai būs slēgti ceļi abu virsotņu apkārtnē, kas ietekmēs atpūtnieku plānus. Toties nākamās nedēļas sākumā Havaju salās laba iespēja izmēģināt ziemas priekus būs snovbordistiem un slēpotājiem.

Citviet Havajās nokrišņu dēļ ir plūdi, jo augstuma atšķirības dēļ gaisa temperatūra dažādās salu vietās krasi atšķiras.

Meteorologs Mets Fosters pastāstīja, ka dažus gadus sniega nav bijis pat augstākajās Havaju virsotnēs, tostarp arī pērn.

Pēc meteorologu informācijas, snigšana Havaju salās turpināsies arī svētdien. ASV meteodienests brīdināja, ka mainīgi laikapstākļi zema spiediena apgabala un tropiska mitruma dēļ Havaju salās būs vēl vairākas nākamās dienas. 

Saistītie raksti
2 komentāri
ina
Havaju salās varbūt apkure nav dārga bet te nespēj maksāt ..nebrīnos ka uz Jāņiem būs sniegs. Pretīgais laiks..sola un sola siltumu bet šis nenāk.
Pat Āfrikā (Kilimandžaro)
pirms globālās sasilšanas bija sniegs cik uziet.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Laika ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti