Prognozē sausu un karstu vasaru

Lielākajā daļā Eiropas šī vasara būs sausa un karsta, prognozē ASV meteoroloģijas kompānija "Accuweather.com".

Meteorologi paredz, ka Eiropā kopumā šī vasara būs līdzīga 2002. un 2009. gada vasarai. Minētajās vasarās gaisa temperatūra tikpat kā visā Eiropā bija augstāka par normu, savukārt nokrišņu bija maz.

Lielākais sausums gaidāms Eiropas centrālajā un austrumu daļā, skarot valstis no Vācijas līdz Krievijai. Sausums Polijā, Ukrainā un Krievijas rietumos var būtiski samazināt lauksaimniecības ražu.

Reģions, ko skars lietavas, būs Itālijas ziemeļi, Alpu reģions un daļa Balkānu. Lietainākais laiks varētu būt jūnijā un jūlija sākumā, bet pēc tam arī šajos reģionos iestāsies sauss laiks.

Spānijā un Portugālē vasaras sākums ir vēsāks un mitrāks nekā parasti, tā tas saglabāsies vēl arī jūnija sākumā, taču pēc tam gaidāms ilgstošs sausums.

Tāpat "AccuWeather.com" eksperti arī norāda, ka Skandināvijā vasaras sākumā nokrišņu daudzums vēl būs normāls, bet vēlāk iestāsies sausums, gaidāmi karstuma viļņi, kas nāks no Krievijas. Norvēģijā, Zviedrijā un Somijā būs augsts plašu meža ugunsgrēku risks.

Latvija pēc meteorologu prognozēm ietilps zonā, kur nokrišņu daudzums šovasar būs mazāks par normu un gaisa temperatūra - augstāka par normu.

Jāatgādina, ka Latvijā 2002. gada vasara, kurai varētu līdzināties šī vasara, bija viena no sausākajām un karstākajām valsts vēsturē.

4 komentāri
metereologs
tad kāpēc ASV un tie paši Eiropas lielākie metereologi pavasarī teica, ka būs karsta, bet ar daudz nokrišņiem? tak katru dienu viņiem domas mainās!
Olita Niedrite
Laika vērotāji arī solīja karstu un sausu vasaru, neizaugšot gurķi, kāposti un tml ūdensmīļi. Pie laika jādomā, ko vitamīniem ziemai skābēt tradicionālo augu vietā.
LD
Tai kartē par Latviju nav nekādas atzīmes, tad jau būs jauka vasara.
zile
Vasara VIENMĒR ir jauka. Rudenī,tad jau redzēsim,kāda būs bijusi.
Pievienot komentāru
Jaunākie
Populārākie
Interesanti