Salacgrīvā skanēs starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

1.augustā Salacgrīvā sāksies jau piektais Starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls, un tajā piedalīsies izcili mūziķi no Krievijas, Itālijas, Spānijas, Šveices, Austrijas, Lietuvas, Ķīnas un Latvijas.

Festivāls kļuvis par jauku ikgadēju tradīciju, pulcējot Salacgrīvā izcilas Eiropas valstu, Krievijas un Latvijas klasiskās mūzikas zvaigznes. Festivālā būs iespēja apgūt mūzikas noslēpumus pie slaveniem mūzikas pedagogiem, dalīties pieredzē un radošajos meklējumos jaunajiem un jau slavas virsotnes sasniegušajiem mūziķiem, bet festivāla apmeklētājiem gūt baudījumu koncertos.

Festivāla mākslinieciskais vadītājs ir orķestra "Maskavas virtuozi" un Maskavas Mocarta kvarteta pirmais vijolnieks Aleksejs Lundins. Ideja par festivāla rīkošanu viņam radusies, Salacgrīvā gan atpūšoties, gan sniedzot koncertu kopā ar "Maskavas virtuoziem".

"Salacgrīva ir brīnišķīga vieta. Cilvēkiem patika mūsu koncerts, un tad arī radās doma rīkot festivālu. "Maskavas virtuozi" ir lielisks darbs, taču orķestrim ir savs vadītājs - Vladimirs Spivakovs. Festivāls ir manis paša un draugu radīts - tas, ko daru šeit, man ir svarīgs un ļoti dārgs. Pasaules centrs ir tur, kur esam mēs," intervijā "Klasikai" saka Aleksejs Lundins.

"Ar mani ir kā ar makšķernieku - ja viņam ir makšķere un āķis, turklāt jūtams, ka "piecērt", ar mani ir cauri," teic Salacgrīvas festivāla koordinatore Ilga Tiesnese.

Festivāla laikā no 1. līdz 10.augustam labākajiem Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem būs iespēja piedalīties meistarklasēs pie izciliem instrumentālistiem. "Ja festivāla pirmajā gadā mūsu meistarklasēs bija 26 skolnieki un četri pedagogi, tad šogad ir astoņas meistarklases, kurās iesaistījušies 13 pedagogi un 119 audzēkņi, no kuriem 19 ir ārzemnieki," stāsta Ilga Tiesnese.

Meistarklašu pedagogu izvēle bijusi Alekseja Lundina pārziņā. Viņš slavē gan flautisti Ilonu Meiju, gan saksofonistu Kārli Vanagu un vijolnieku Uldi Viesturu Sprūdžu, turklāt neslēpj, ka festivāla pirmajā apaļajā jubilejā pedagogu skaits krietni audzis. "Tomēr profesionalitāte ir tikai viens no kritērijiem. Man šķita svarīgi atrast tādus pedagogus, kuru mentālās īpašības un rakstura iezīmes ļautu lieliski iekļauties mūsu draugu lokā. Tās ir vispārcilvēciskas īpašības: godīgums, apzinīgums, patiesums un labvēlīga attieksme citam pret citu," norāda Lundins.

Aleksejs Lundins ir pārliecināts, ka mūziķu prasmes līmenis Latvijā ir krietni audzis, un arī Salacgrīvas meistarklasēm te ir sava loma. Turklāt uz meistarklasēm aizvien vairāk piesakās pieaugušie mūziķi - tie, kam pāri 20. Ilga Tiesnese uzsver, ka īpaši liela interese ir par klavierspēles un vijoles meistarklasēm.

Festivāla laikā notiks klasiskās mūzikas koncerti Salacgrīvā, Ainažos un Liepupē, mūzika skanēs baznīcās, kultūras namos un brīvā dabā. Festivāla noslēguma koncerts notiks Kapteiņu ostā uz ūdenī peldošās skatuves 10.augustā. 

Sarunā ar Sandru Ņedzvecku Aleksejs Lundins atklāj festivāla programmas galvenos akcentus, pastāsta, kuri mākslinieki jau kļuvuši par regulāriem festivāla viesiem, bet kuri Latvijā viesosies pirmoreiz, kā arī neslēpj prieku, ka šovasar festivāla īpašais viesis būs pasaulslavenais pianists un diriģents Kristiāns Zaharijs: "Viņš ir viens no pēdējiem lielajiem mūzikas titāniem, viens no pasaules labākajiem mūziķiem. Līdz šim ar viņu uz skatuves esmu ticies, muzicējot orķestra sastāvā, bet Salacgrīvas festivālā "viens pret vienu" spēlēsim pirmoreiz, atskaņojot trīs Bēthovena sonātes. Tā, ko un kā viņš izrīkojas ar klavierēm, šodien nedara neviens."

Piektā Salacgrīvas klasiskās mūzikas festivāla programma pieejama festivāla mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti