Mērķprogrammā «Latvijai -100» Kultūrkapitāla fonds šogad atbalsta 77 projektus

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) Latvijas valsts simtgades mērķprogrammā „Latvijai-100” šogad atbalstījis 77 projektus, sadalot 550 tūkstošus eiro.

Konkursā atbalstīti gan iepriekšējos gados iesniegto projektu nākamie posmi, gan pavisam jauni projekti, kuru kļūst arvien vairāk, Latvijas Radio pastāstīja konkursa komisijas vadītāja, kultūras ministres padomniece Selga Laizāne.

"Liels prieks, ka aktivitāte ar katru gadu pieaug," saka Laizāne. "Projekti ir ārkārtīgi dažādi. Ir daudz projektu, kas vērsti uz sabiedrības iesaisti un jauniešu auditoriju, kā arī ir daudz projektu, kas saistīti ar profesionālo mākslu. Spektrs ir ārkērtīgi plašs."

Laizāne kā interesantus izceļ neliela mēroga projektus, piemēram, Gulbenē, Krāslavā un Bauskā.

Selga Laizāne par VKKF konkursa projektiem

  Atbalstu saņēma jauniešu projekti, to skaitā Rīgas skeitborda skolas projekta „Brīvības vēstneši” turpinājums un Andžeja Grauda Bungu skolas atbalsta biedrības rīkotais „Baltijas bundzinieku samits” – šogad starptautiskais bungu samits veltīts tieši Latvijas valsts svētkiem jeb „Valsts svētku iesildīšanai”. Latvijas Jaunā teātra institūts organizēs domāšanas un jaunrades darbnīcas bērniem un jauniešiem „Iztēlojies 2068. gadu!”.

  Lai simtgade atbalsotos visā Latvijā, atbalsts sniegts vietējo kopienu projektiem, piemēram, „100 laikmetīgi gulbji Latvijai” – Gulbenes novada iniciatīva, lai stiprinātu piederības sajūtu savam novadam un Latvijai, kuras rezultātā taps vides objekts – gulbja attēls no novadnieku portretiem.

  Krāslavā tiks īstenots māmiņu kluba projekts „Mēs Krāslavā = Mēs Latvijā”, lai nodrošinātu jēgpilnu bērnu brīvā laika pavadīšanu un veicināt lokālpatriotismu.

  Reģionos gaidāmi daudzveidīgi simtgadei veltīti koncerti - čellu svētki Aucē, kuros profesionāli mākslinieki mūzikas instrumenta spēlē iesaistīs Auces mūzikas skolas audzēkņus, koncertcikls „Trīs kilogrami mūzikas” Bauskā, džeza orķestru atbalsta biedrības koncerti reģionos,

  vīru kopas „Vilki” koncerti Latvijas skolās un metālopera „Kurbads” Limbažos Lielezera amfiteātrī – krāšņs uzvedums, kuram par pamatu ņemta A. Puškaiša pasaka ar tādu pašu nosaukumu un kuras muzikālais kodols būs folkmetāla grupa „Skyforger”.

  Tāpat tiks īstenoti nozīmīgi vēstures komunikācijas un mākslas projekti, tostarp Latvijas Modes palātas veidotais projekts „Ekspozīciju un notikumu cikls „Gadsimts modē Latvijā”. Pirmais posms, Vides filmu studijas veidotais dokumentālais vēsturiskais TV cikls „Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi” – tie būs 50 aizraujoši stāsti par Latvijas valsts gadsimtu garo vēsturi 50 nozīmīgākajiem jeb atslēgas notikumiem tajos.

  Atbalstu guvusi asociācijas „Lauku ceļotāja” iniciatīvu tālāk attīstīt jaunus Latvijas apceļošanas maršrutus, laikmetīgā mākslas biennāle Cēsīs, kā arī Latvijas starptautiskā keramikas biennāle, ko rīko Daugavpils Māla mākslas centrs, lai attīstu laikmetīgās keramikas nozari un tās atdzimšanu Latvijā. SIA „Mazā brīnumzeme” izveidos interaktīvu ekspozīciju „Ceļojums laikā”, saistoši un uzskatāmi izstāstot Brīvības cīņu notikumus.

  Turpināsies diasporas iniciatīva „Stāstu sega” – projekts notiek jau no 2016.gada, un tā rezultāts būs simboliska lielizmēra sega no daudziem gabaliņiem, kurus darina latvieši, kuri dzīvo ārpus Latvijas robežām.

  Savukārt Somijas stikla muzejā norisināsies stikla mākslinieka un dizainera Arta Nīmaņa personālizstāde. Organizācija „Mēs – latvieši pasaulē” īstenos projektu „Latvijas pēdas pasaulē”, Latvijā un pasaulē popularizējot informāciju par Latvijai piederīgu cilvēku sasniegumiem pasaulē.

  Konkursam kopumā tika saņemti 312 pieteikumi, atbalstītajiem projektiem kopējais piešķirtais finansējums ir 550 tūkstoši eiro.

  Mērķprogrammas atbalsts sabiedriskām iniciatīvām pieejams no 2015.gada un būs pieejams vismaz līdz 2019.gadam. Valsts simtgades programma aptver laikposmu no 2017.gada maija līdz 2021.gada janvārim.

  Ar konkursa rezultātiem var iepazīties šeit.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Kultūrtelpa
  Kultūra
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti