Latvijas simtgades rīkotāji ar videoielūgumu aicina piedalīties svinībās

Latvijas valsts simtgades birojs 20. martā izplatījis ielūgumu video formātā, aicinot piedalīties Latvijas valsts simtgades svinībās.

"Svētki, kuros uzstāsies pasaulē lielākā grupa – daudzbalsīgi un koši izdziedot Latvijas valsts simts gadu stāstu. Dzimšanas diena, kas nebeigsies dažu stundu laikā, bet ilgs vairākus gadus, izceļot vēsturiskos notikumus, kas soli pa solim savu brīvu un neatkarīgu valsti no sapņa padarīja par realitāti," teikts ielūgumā.

Svinību rīkotāji aicina kopā skatīties Latvijas simtgades filmas un sarūpēt katram savu tautastērpu, izveidot bagātīgu nacionālo enciklopēdiju un ''Latvijas skolas somu'', lai skolēni klātienē iepazītu mūsu vērtības un pieredzētu Latviju.

"Ikviens var veidot valsts simtgadi pēc savas patikas, kopējam norišu kalendāram pievienojot sevis organizētu notikumu," norāda svinību rīkotāji.

Latvijas valsts simtgades atklāšana notiks 2017.gada 4.maijā, kad Latvijas pierobežā satiksies cilvēku rokas un gara spēks, akcijā „Apskauj Latviju” gar Latvijas robežu stādot simts simtgades ozolus.

Vienlaikus tiks atzīmēti simt gadi kopš vēsturiskā Latgales kongresa lēmuma 1917.gada pavasarī par Latgales apvienošanos ar Kurzemi un Vidzemi, kas kļuva par pagrieziena punktu Latvijas neatkarības iegūšanā. 4.maijā cilvēki Latvijā un pasaulē aicināti svinēti Baltā galdauta svētkus - uzklāt baltu galdautu un savās kopienās, darba vietās, ģimenē vai draugu lokā svinēt mūsu brīvību!

Latvijas valsts simtgades programma ir veidota kā procesu un pasākumu kopums no 2017.gada maija līdz 2021.gada janvārim, lai pavērtu iespējas padziļināt Latvijas cilvēku izpratni par Latvijas valstiskuma būtību un vēsturi, notikumiem un personībām ikvienā nozarē, kas veidojušas Latvijas valsti, kā arī apzināties savu lomu un atbildību Latvijas mantojuma saglabāšanā un nākotnes Latvijas veidošanā.

"Latvijas valsts simtgades svinības ir iespēja godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīt Latvijas stāstu un veidot nākotnes Latviju. Ikvienam Latvijas cilvēkam ir iespēja piedalīties un kļūt par šī vēsturiski unikālā notikuma līdzveidotāju," aicina svētku rīkotāji.

Latvijas valsts simtgades norišu aktualitātes, kalendārs un iesaistes iespējas digitālajā platformā lv100.lv.

Sava notikuma pievienošana Latvijas valsts simtgades programmai iespējama šeit.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti