Mūžībā aizgājusi Ivara Zviedra filmas «Dokumentālists» spilgtā varone Inta

Naktī uz 17. martu mūžībā devusies Ivara Zviedra un Ineses Kļavas dokumentālās filmas "Dokumentālists" (2012) kolorītā varone purva Inta jeb īstajā vārdā Inta Grigoroviča.

Par Intas aiziešanu mūžībā savā Facebook lapā ziņo režisors Ivars Zviedris.

Režisora un operatora Ivara Zviedra kontraversālās filmas "Dokumentālists" centrā ir dziedniece Inta, par kuru Ivars gribētu uzņemt filmu, taču Inta par šo ideju nav sajūsmā. Rezultāts – saspringta attiecību veidošanās visas filmas garumā, emociju uzplūdi un atplūdi, strīdi un salabšana Intas spilgtajā un neaizmirstamajā izpildījumā. Un fināls ir negaidīts, lai gan likumsakarīgs.

"Gada spilgtākā dokumentālā filma Latvijā, izpelnījusies vairākas skatītāju simpātiju balvas un Nacionālā filmu festivāla novērtējumu, kuru rosināja filmas dziļākais slānis – ar apstulbinoši vienkāršiem jautājumiem Inta liek domāt par kinodokumentālista profesiju, par kuru viņas viedoklis nebūt nav glaimojošs. Turklāt kadrā jēgpilni apspēlēta kinokameras fiziskā klātbūtne – atšķirībā no ierastās dokumentālistu izlikšanās, ka kinokameras vispār nav," - tā par "Dokumentālistu" raksta filmas.lv.

Filma "Dokumentālists" intensīvi ceļojusi pa pasaules kinofestivāliem, saņemot arī vairākas balvas.

Dokumentalists filma from Ingrida on Vimeo.

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti