Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds II

Ķepa uz sirds I

Smagākais pārbaudījums veterinārārstam - dzīvnieka iemidzināšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Veterinārārsts Aigars Briņķis ir biežs "Ķepa uz sirds" viesis - viņš atbild uz skatītāju jautājumiem un palīdz labāk orientēties nebūt ne vienkāršajā mājas mīluļu veselības ābecē. Tagad Briņķim ir sava klīnika, prakse, bet mājās, kā jau īstam ķepu sirdsdraugam pieklājas, pilns komplekts - suns un kaķis. Veterinārārsts neslēpj, ka darbā dzīvnieka iemidzināšana vienmēr ir smags pārbaudījums un dažkārt viņš atteicies to veikt.

Lai arī darbā dakteris Briņķis cenšas saglabāt mieru, viņš atzīst, ka nemaz nav tik rāmas dabas, kā klienti pieraduši redzēt viņu veterinārās klīnikas kabinetā vai operāciju zālē. Arī profesionālajā darbībā ir situācijas, kas spēj viņu izsist no līdzsvara.

Pieredzējušais veterinārārsts atzīst, ka reizēm nācies arī pārkāpt ētikas normas, pasakot, ka nav pieņemams saimnieka lēmums mājdzīvnieku iemidzināt. Vissmagāk ap sirdi ir tad, ja saimnieks nolēmis atbrīvoties no vesela, bet gados veca suņa.

Neviens veterinārārsts negrib veikt liktenīgo procedūru – dzīvnieka iemidzināšanu, īpaši tad, ja tas nav nepieciešams dzīvnieka veselības stāvokļa dēļ, bet tā vienkārši ir suņa vai kaķa īpašnieka iegriba.

Veterinārārsta specialitāti Aigars izvēlējies, jo bērnībā dažādi četrkājaini, astaini un ragaini radījumi dzīvojuši visapkārt. Mamma bijusi zootehniķe, bet tētis agronoms. Protams, skolas gados nākamais veterinārārsts iespaidojās no toreizējām bērnu grāvējfilmām “Lesija” un “Četri tankisti un suns”.

Suns Jupītis pirms astoņiem gadiem pieklīdis klīnikai līdzās esošajā patversmē un iekarojis Aigara meitas sirdi. Lai arī ģimenē ar dzīvniekiem visi prot saprasties un apieties ļoti labi, ar Jupīti tomēr apmeklējuši suņu skolu. Nav obligāti jāaudzina komisārs Reksis vai policijas suns, taču doties uz nodarbībām vismaz pāris reizes veterinārārsts iesaka ikvienam jaunam suņa saimniekam.

Kaķene Minka bija īsts mežonēns un dzīvoja netālu esošajā autokapsētā, bet pie Briņķiem reizēm nāca ieturēt maltīti, kamēr apmetās uz dzīvi pavisam.

No malas varbūt šķiet neticami, bet veterinārārstu darbā visai bieži raksturīgs pārdegšanas sindroms.

Taču to, ka veterinārārsta ikdienā gandarījuma tomēr ir vairāk nekā negatīvu emociju, apliecina tas, ka tēva pēdās nolēmis iet arī Aigara dēls Bruno un labprātīgi sācis sešus gadus ilgo un gana sarežģīto mācību ceļu uz veterinārārsta profesiju. Bet pēc grūtas darba dienas par saimnieka labo omu turpina rūpēties viņa mājas mīluļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti