Rīgā atkal parādās mežacūkas un ieklīst arī aļņi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Augusta nogalē Rīgas pašvaldības policija saņēmusi vairāk nekā desmit zvanus no satrauktiem pilsētniekiem, kuri pilsētas robežās satika aļņus. Turpinās arī sūdzības par mežacūkām, kuras parādījās Mangaļsalā, Jaunciemā un Šķirotavā, vēstīja Latvijas Radio 4 raidījums “Doma laukums”.  

Lai gan mežacūku skaits pilsētā samazinājās, tomēr tās joprojām “ciemojas” pilsētas nomalēs, vēsta rus.lsm.lv.  

“Viena populācija dzīvo starp Granīta ielu un Juglas papīrfabriku. Vēl viena dzīvo Mangaļsalā, bet trešā pie Jaunciema,” raidījumam pastāstīja par mežacūku izķeršanu atbildīgais mednieks Kaspars Šuikovskis.

Mednieks pieļāva, ka mežacūku migrēšanu tuvāk pilsētai veicināja arī Āfrikas cūku mēra izplatība. “Iepriekš tāda pieplūduma nebija. Varu pieļaut, ka ir saistība ar Āfrikas cūku mēri un cūkas no slimības skartajiem reģioniem pārceļas tālāk no saviem slimajiem sugas brāļiem,” sprieda mednieks.  

Mednieki uzskata, ka pilnībā atbrīvot pilsētu no mežacūkām nebūs iespējams, taču samazināt to skaitu par 90% var. Rudenī mežacūkas atkal ķers un izvedīs ārpus pilsētas robežām.

Vasarā mežacūkas neķēra, jo tas ir bezjēdzīgi, mežacūku mātītēm bija sivēni, un, ja tos izšķirs, tad meklējot barību, dzīvnieki var pat kļūt bīstami. Līdz gada beigām mednieki plāno izķert 85% - 90% mežacūku Rīgā.  

Taču raizes pilsētniekiem sagādā ne tikai mežacūkas. Pēdējā laikā pašvaldības policija saņem vairākus ziņojumus par aļņiem.  

“Šogad saņēmām 20 zvanus no cilvēkiem, kuri satika pilsētā mežacūkas. Pēdējā laikā gan biežāk sūdzas par aļņiem.  Mēs saņēmām jau desmit zvanus. Bet neviens nav cietis, un situāciju nevar nosaukt par bīstamu,” pastāstīja pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.  

Kaspars Šuikovskis atzina, ka par aļņiem pilsētā nav jābrīnās. Rudenī viņiem sākas migrācija un bieži vien ceļš ved cauri pilsētas teritorijai. Uztraukumam nav pamata.  

Aļņi parādās divas reizes gadā. Jūnijā jūlijā piedzimst jauns teliņš un iepriekšējo padzen, bet viņam vēl nav pieredzes un viņš ieklīst neadekvātās vietās, bet rudenī aļņi parādās pilsētā migrācijas laikā, piemēram, tagad viņus var satikt Mangaļsalā. Bet tie ir jau pieredzējuši dzīvnieki, kuri neuzprasās uz nepatikšanām, skaidroja mednieks.  

Zoologs Mihails Pupiņš pastāstīja, ka, ieraugot alni, vislabāk lēni pagriezties un iet prom, nevajadzētu uzreiz skriet, jo tad alnis var sekot.  

Aļņu skaits pilsētā nav zināms, savukārt mežacūku skaits pēc mednieku aplēsēm ir no 60 līdz 70. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti