Padomi Lielās talkas dalībniekiem

Sestdien, 23.aprīlī, visā Latvijā iedzīvotāji dosies Lielajā talkā, lai kopīgi sakoptu un labiekārtotu vidi. Šogad talkai pieteiktas aptuveni 1800 vitas, kas ir par desmito daļu vairāk nekā iepriekšējā gadā, informēja talkas organizatori.

Tiem, kas nav paspējuši organizēt savu talku, iespējams izvēlēties jebkuru no apstiprinātajām talkošanas vietām mājaslapā Talkas.lv un 23.aprīlī tai pievienoties.

Talciniekiem iesaka neaizmirst par izturīgiem darba cimdiem, kā arī izvēlēties darbam piemērotus apavus un apģērbu. Talkojot mežā, svarīgi ir parūpēties, lai izvēlētais apģērbs būtu slēgts, savukārt darbam ceļa malā ir ieteicams vilkt spilgtas krāsas apģērbu un vēlams arī izmantot atstarojošās vestes.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti iesaka, uzsākot darbu, novērtēt vidi, kur sakopšanas darbi paredzēti. Lai nesavainotos, uzmanīgi jārīkojas ar talkas inventāru un atkritumiem (šļirces, stikla lauskas, zari ar ērkšķiem u.c.). Ir svarīgi lietot aizsargbrilles, strādājot ar tehniku, un cimdus, vācot lapas, zarus un atkritumus. Veicot sakopšanas darbus, vajadzētu atturēties no alkohola lietošanas, jo pat pie mazas koncentrācijas iespējama neuzmanība un traumas. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti