Lielās talkas atkritumi krājas Getliņos

Getliņu atkritumu poligonā kopš sestdienas, 23.aprīļa, pusdienlaika tiek vesti Lielajā talkā savāktie atkritumi. To daudzums vēl nav zināms, jo datu apkopošana turpinās.

Jau vēstīts, ka par spīti mainīgajiem laikapstākļiem talcinieku aktivitāte salīdzinājumā ar pagājušo gadu augusi. Šogad oficiāli pieteiktas 1750 talkošanas vietas, tas ir par 130 vietām vairāk nekā pērn, un dažās no tām vienlaikus darbojās pat vairāki simti cilvēku.

Vienlīdz aktīvi talkots visos Latvijas reģionos, un līdz ar neskaitāmiem maisiem atkritumu, talcinieki uzgājuši arī vairākus neparastus atradumus – naudas zīmes, mēbeles, antīkus mūzikas instrumentus un darbarīkus. Lielās talkas patrons, prezidents Raimonds Vējonis, talkoja savā dzīvesvietā Ogrē, kur pievienojās talciniekiem Ogres Zilajos kalnos. Prezidents kopā ar bērniem darināja putnu būrīšus, labiekārtoja Zilo kalnu teritoriju un stādīja priedes. Patlaban talka ir noslēgusies un uzsākta atkritumu maisu savākšana.

Savukārt vides aktīvists Guntis Eniņš kopā ar domubiedru grupu Lielo talku aizvadīja, turpinot Imanta Ziedoņa reiz aizsākto dižkoku atbrīvošanas kustību. Eniņš dienas laikā apmeklēja piecus dižkokus, kuru atbrīvošana vēl veicama.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti