Lielajā talkā šogad savākti par 2% vairāk atkritumu nekā pērn

Lielās talkas laikā šajā gadā no oficiālajām talkas vietām savāktas 1989 tonnas atkritumu, kas ir par 2% vairāk nekā pērn, liecina Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas apkopotie dati.

Tā kā šajā gadā pieteikts vairāk talkošanas vietu un talkā piedalījās vairāk cilvēku nekā pērn, vidēji uz vienu talkas vietu savākto atkritumu apjoms ir samazinājies, norāda Lielās talkas pārstāve Madara Laicāne.

Visvairāk atkritumu pieņemts cieto sadzīves atkritumu apglabāšanas poligonā "Getliņi", kur no Rīgas un tās apkārtnes pieņemti 40% no kopējiem Lielās talkas laikā savāktajiem atkritumiem.

Šogad pirmo reizi Rīgā pieņemtie atkritumi sašķiroti, lai derīgos atkritumus nodotu otrreizējai pārstrādei, piebilda Laicāne.

Kopumā Lielajā talkā sakopt un labiekārtot apkārtējo vidi 1750 apstiprinātajās talkas vietās bija devušies aptuveni 190 000 cilvēku - tika atkārtots 2011.gadā uzstādītais talkas dalībnieku skaita rekords.

Visvairāk cilvēku dažādās vides kopšanas aktivitātes pulcējušies Rīgā un Vidzemē, kur talkojuši aptuveni trešdaļa talkas dalībnieku, gandrīz tikpat aktīva bijusi arī Latgale. Ceturtdaļa Lielās talkas brīvprātīgo talkas dalībnieku piedalījušies talkās Zemgalē, bet 13% talkojuši Kurzemē.

Jau ziņots, ka Lielā talka šogad notika 23.aprīlī, un par tās vadmotīvu izvēlēts sauklis "Latvijai būt zaļai!". Lielās talkas ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu.

Latvijā talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti