Lielā talka oficiāli noslēgusies

23.aprīlī plkst.15 oficiāli noslēgusies Lielā talka. Talcinieki sestdien uzkopa vidi 1750 oficiālās un vēl daudzās oficiāli nepieteiktās vietās. Šogad, kad talkas vadmotīvs ir “Latvijai BŪT zaļai!”, talkošanas vietas bija pieteiktas aktīvāk nekā pērn, kad oficiāli talkas norisinājās 1620 vietās.

Visvairāk talku vietu pieteiktas Vidzemē – gandrīz seši simti talku, kam seko Zemgale ar aptuveni 350 talkošanas vietām. Latgalē pieteiktas nedaudz vairāk nekā 300 talku vietas, un līdzīga aktivitāte ir arī Rīgā un Jūrmalā, kur talkos gandrīz 300 oficiālajās talkošanas vietās. Savukārt Kurzemē pieteiktas gandrīz 200 talkas vietas, taču visā Latvijā daudzi talkas darbus iesākuši jau piektdien, kā arī liela daļa Latvijas iedzīvotāju plānoja talkot ārpus oficiāli pieteiktajām vietām.

Lielās talkas koordinatore Vita Jaunzeme 23.aprīlī plkst.10

  Kā Latvijas Radio norāda Lielās talkas koordinatore Vita Jaunzeme, precīzāki dati par talkotāju skaitu būs zināmi sestdienas, 23.aprīļa, vakarā vai svētdien.

  "Es ceru, ka talkotājiem pietrūks pašu atkritumu," jautāta, vai atkritumu maisu pietiks, smej Jaunzeme.

  Talkas koordinatore kopā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni plkst.9 atklāja Lielo talku Ogres Zilajos kalnos, kur bija pulcējušies vairāki simti vietējo bērnu un pieaugušo, lai gatavotu putnu būrīšus un stādītu kokus pie Dubkalnu ūdenskrātuves. Līvānos vienuviet talkoja 122 cilvēki, bet Grobiņā vienuviet - ap 275 talkotājiem.

  "Latvija kļūst par aizvien zaļāku un tīrāku zemi. Lielās talkas kustība gadu no gada mūs pulcina, lai kopīgiem spēkiem sakoptu apkārtējo vidi. Paldies, ka varam darīt to kopā," sacīja Vējonis, uzsākot Lielās talkas dienu.

  Valsts prezidents pauda gandarījumu par to, ka Lielās talkas dienā aizvien vairāk pūles varam pielikt vides labiekārtošanai un dabā izmesto atkritumu daudzums  ar katru gadu samazinās. "Tas liecina, ka esam kļuvuši atbildīgāki," pauda Raimonds Vējonis.

  Raimonds Vējonis ir Lielās talkas patrons.

  Talkas darbos piedalījies ne vien Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un ministru prezidents Māris Kučinskis, bet arī daudzi uzņēmumi, biedrības un domubiedru grupas, piemēram, ceļu būves firma “Binders” labiekārtojusi Pēterupītes krastus Saulkrastos, savukārt daudzu valstu diplomāti šogad gājuši talkā Juglas dzīvnieku patversmē “Labās mājas”.

  Edgars Kupčs par Lielo talku 23.aprīlī plkst. 12

   Piedzīvojumu organizācijas “Lūzumpunkts” talcinieki attīrīja Rīgas kanālu Kronvalda bulvārī, stāsta Latvijas Radio korespondents Edgars Kupčs. Talcinieku atradumu nebija daudz. Visvairāk to bijis zem tilta Eksporta ielā.

   Sakopti tika arī Mārupītes krasti. Tā kā savācamo atkritumu vairs neesot palicis daudz, talcinieki nodarbojās ar izzāģēto koku un krūmu savākšanu.

   Savukārt Alūksnē talciniekus pārsteigusi krusa, Smiltenē talkas laikā atrasts dzirdes aparāts, Ezeres pusē - 10 eiro banknote, Saliniekos - sarkans dīvāns.

   Madara Laicāne par Lielo talku 23.aprīlī plkst.14

    Lielās talkas pārstāve Madara Laicāne plkst. 14 telefonintervijā Latvijas Radio stāsta, ka vietām talcinieki strādājuši apņēmības pilni par spīti mainīgajiem laika apstākļiem.

    Starp interesantajiem atradumiem Laicāne min mucu, kura izvilkta no Alūksnes ezera, un vikingu laika naglas, kuras tiks nodotas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam.

    “Šogad atrasti diezgan daudz veci mūzikas instrumenti – gan veca ģitāra, gan pūšamie instrumenti,” atklāj Lielās talkas pārstāve.

    Pēc plkst. 14 daudzviet atkritumi jau tika vesti uz poligoniem, bet talcinieki mielojās ar zupu. Laicāne sola informāciju par Lielajā talkā paveikto jau tuvākajā laikā.

    Saistītie raksti
    1 komentārs
    pensionārs
    Talka nāk no PSRS laika..........bij skaistas talkas, tik daudz mēslu nebij....plastmasas, pamperu, pudeļu ......tagad izrādīšanās TV !
    Pievienot komentāru
    Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
    Vide un dzīvnieki
    Dzīve & Stils
    Jaunākie
    Populārākie
    Interesanti