4. studija

Kečupa smaidiņš

4. studija

Caurumainais Vanšu tilts: vai bīstams kājāmgājējiem?

Dūmu mutuļi pār Juglu - ir vai nav kaitīgi?

Juglas koģenerācijas stacijas dūmi traucē vietējiem, tomēr vides piesārņojumu neraisa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Juglas apkaimē darbojas jaudas koģenerācijas stacija, par kuras radītajiem dūmiem satraukusies Latvijas Televīzijas raidījuma „4.studija” skatītāja Lidija. Viņa stāsta, ka smacīgie dūmi jāelpo katru dienu, taču Valsts vides dienests (VVD) apliecina, ka koģenerācijas stacija piesārņojumu videi neradot un arī nav veselībai bīstama.

„Melni dūmi griežas vienalga kādā laikā - diena, vakars, rīts, pēcpusdiena, sestdiena, svētdiena. Tas ir vienkārši prātam neaptverams. Kāpēc šitā jābūt? Vai tad pie mums 21.gadsimtā nav nekas vairāk ko izdomāt, kā tikai, lai tie dūmi grieztos pa visu šito apkārtni?” neizpratnē ir Lidija.

VVD noskaidroja, ka lielie dūmu mutuļi nāk no Juglas jaudas koģenerācijas stacijas, kurai VVD ir izsniedzis B kategorijas piesārņojošās darbības atļauju un kur notiek šķeldas dedzināšana.

Lidijas kundzi, kura dzīvo pavisam netālu no koģenerācijas stacijas, uztrauc arī jautājums, vai šie dūmi nav kaitīgi veselībai.

„Man liekas, ka tas nav dikti veselīgi, ka mēs visu garu ceļu elpojam šitādu gaisu. Smaka arī ir. Reizēm ir tā, ka nav iespējams [izturēt]. Gribas teikt, kad tas viss beigsies? Kas tas par elles katlu tur vārās?” neapmierināta ir pensionāre.

VVD apliecina, ka šajā gadījumā raizēties par veselību nevajadzētu.

„Kad VVD izsniedz atļaujas, mēs vienmēr konsultējamies un sniedzam informāciju Veselības inspekcijai (VI). Šajās atļaujās ir ietverti arī VI nosacījumi un norādījumi. Ja nu tomēr tās bažas ir, var atkārtoti vērsties arī šajā institūcijā un vaicāt, kas un kā. Bet principā tas nav kaitīgi,” skaidro VVD pārstāve Maruta Bukleviča.

Šajā gadījumā koģenerācijas staciju neviens negrasās slēgt, jo tā mājokļiem piegādā siltumu un elektrību.

Tomēr, ja cilvēkiem rodas bažas par savu veselību un vides piesārņojumu, svarīgi nestāvēt malā un par to ziņot.

Var zvanīt uz VVD, katrai reģionālai pārvaldei ir operatīvais tālrunis, kas darbojas septiņas dienas nedēļā 24 stundas. Vairāk nekā gadu VVD ir ieviesis arī aplikāciju ''Vides SOS'', kur savā mobilajā tālrunī, to lejuplādējot, var operatīvi informēt VVD pārstāvjus par kaitējumiem videi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti