Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds I

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds III

Ķepa uz sirds II

Birmingema - četrkājaiņiem draudzīga pilsēta ar dzīvnieku policiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lielbritānijā otrajā lielākajā pilsētā Birmingemā var iepazīties ar dzīvnieku draugiem un aizstāvjiem, lai gūtu jaunu pieredzi un redzētu piemērus, kas aktuāli arī Latvijai. Pilsēta ir spēcīgs ekonomiskais centrs. Šeit aizsākās rūpnieciskā revolūcija un tieši šeit dzīvoja tvaika mašīnas izgudrotājs Džeimss Vats. Taču Birmingemu noteikti var uzskatīt arī par dzīvniekiem draudzīgu pilsētu. Suņi tāpat pa ielām savā nodabā viss neklaiņo, taču pie pavadas, kopā ar saimnieku pastaigājoties, tos var redzēt visai bieži.

Jau kopš 20.gadsimta beigām Lielbritānija var lepoties ar ielu dzīvnieku neesamību. Ja kādam tā šķiet tīrā utopija, tad Anglijā tā ir realitāte, kur par četrkājainajiem draugiem rūpējas un atbild dzīvnieku policija. "Dog Warden" ir organizācija, kas atbild par pamestiem un uz ielas nonākušiem suņiem, to atstāto nekārtību un risina sūdzības, kas skar cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Šāda iestāde atrodas katrā municipalitātē visā Lielbritānijā. Birmingemā tā pastāv jau kopš 1975.gada un aktīvi darbojas arī šodien. Organizācija ne tikai rūpējas par kārtību ielās, bet arī par suņu tiesībām un to labklājību.

Ja saimnieks pret savu četrkājaino draugu izturas bezatbildīgi un cietsirdīgi, "Dog Warden" inspektoriem ir likumīgas tiesības veikt mājas vizīti, lai pārliecinātos, kādos apstākļos suns tiek turēts.

Nereti inspektori izsaka brīdinājumu saimniekam un liek veikt uzlabojumus līdz nākamajai vizītei. Savukārt, ja aizrādījums nav ticis ņemt vērā, "Dog Warden" inspektoriem kopā ar policijas pārstāvjiem ir tiesības saimniekam suni atņemt, lai atrastu tam jaunu mājvietu. "Dog Warden" inspektoru darbs nav no vieglākajiem, jo nereti viņiem jāsastopas ar visai agresīviem suņiem. Šī iemesla dēļ, dodoties apgaitā, viņi ir nodrošināti ar visu nepieciešamo aprīkojumu. Katram inspektoram ir roku sargi, kas neļauj suņa zobiem iekļūt ādā.

Ja suns no bailēm uzvedas īpaši agresīvi, tiek pielietots piparu gāzei līdzīgs izsmidzināms līdzeklis. Tā sastāvā ir tikai dabīgas sastāvdaļas, kas suņa veselībai nekaitē. Lai vieglāk notvertu dzīvnieku, tam neradot sāpes, inspektori izmanto speciāli ķeršanai paredzētu rīku, kuru var regulēt atkarībā no suņa izmēra. Ļoti retos gadījumos, ja suni nav iespējams tik vienkārši notvert, talkā nāk tīkls, no kura sunim ir grūti izrauties.

Sods par cietsirdīgu izturēšanos pret savu mīluli mainās atkarībā no pāridarījuma nopietnības pakāpes.

Visbiežāk tas ir naudas sods, kas var sniegties vairāku tūkstošu apmērā. Citos gadījumos cilvēkam jāstājas tiesas priekšā, kur nereti tiek nolemts aizliegt cilvēkam turēt mājdzīvnieku uz desmit vai vairāk gadiem. Taču var arī tikt piemērots cietumsods.

Dzīvnieku policija "Dog Warden" Lielbritānijā sadarbojas ar dzīvnieku patversmi RSPCA, kas tulkojumā nozīmē – Karaliskā apvienība cīņai pret cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Kad suņi saņēmuši nepieciešamo medicīnisko aprūpi, tie nonāk RSPCA dzīvnieku patversmes gādīgo darbinieku aprūpē.

"Dog Warden" atbild tikai un vienīgi par suņu drošību un labklājību, kas nonākuši uz ielas, taču par ielas kaķiem rūpējas citas dzīvnieku patversmes un glābšanas organizācijas, kā, piemēram, RSPCA, kura zem sava spārna uzņem ne tikai pamestus suņus un kaķus, bet arī putnus un trušus. Truši kā mājas mīluļi ir ļoti populāri šajā valstī, diemžēl tos arī bieži pamet – problēmu un nekārtību dēļ, ko var radīt šis mīļdzīvnieks.

Patversmei ir vairākas struktūrvienības visā valstī, taču Birmingemā atrodas viena no lielākajām dzīvnieku aizsardzības mītnēm Anglijā. RSPCA organizācija atšķirībā no citām patversmēm Lielbritānijā var ierosināt krimināllietu un veikt izmeklēšanu saskaroties ar gadījumiem, kad dzīvniekam izdarīti smagi miesas bojājumi vai tas ticis turēts nepiemērotos apstākļos.

Bet kāds ir biežākais iemesls, kāpēc dzīvnieks nonāk patversmē? Gluži tāpat kā Latvijā, populārāko šķirņu pārstāvji, kuri visbiežāk nonāk uz dzīvi patversmē, ir tieši haskiji.

Dzīvnieku patversmi RSPCA Birmingemā ieskauj plaša teritorija. Netālu ganās govis un valda pilnīgs miers. Šeit ierīkota arī veterinārā slimnīca cietušiem dzīvniekiem un atceres vieta, kur iespējams mierīgi pabūt ar savām domām, atminoties reiz savu mīluli. Anglija ir viena no valstīm, kur dzīvnieku labklājība un aprūpe ir augstā līmenī, tomēr kādas tendences šobrīd valda sabiedrības vidū, izvēloties sev četrkājaino draugu?

Arī pagaidu māju sniegšana patversmes kaķiem Lielbritānijā ir populāra. Esam sastapuši Geilu, kura regulāri palīdz socializēt patversmē nonākušos minčus, sniedzot tiem savu pajumti un mīlestību.

Arī mēs esam liecinieki tam, ka Lielbritānijā patversmes suņu adopcija ir lielā cieņā, jo, viesojoties suņu patversmē "Dogs Home" Birmingemā, šodien uz savām jaunajām mājām dodas kāds suņu puika, kura dzīve patversmē nu ir beigusies.

Amandas Viljamsas māju par savām sauc divi no patversmes pieņemti suņu puikas. Pirms diviem gadiem Džordžs kā mazs kucēns tika atrasts kopā ar citiem brālīšiem un māsiņu mežā, izmesti kā nevienam nevajadzīgas mantas. Kucēnu stāvoklis bija smags – to āda bija tik ļoti iekaisusi, ka sagādāja suņukiem neciešamas sāpes un ārstēšanas process bija ļoti ilgs.

Kad Amandas audžumeita, kas strādā Birmingemas dzīvnieku patversmē "Dogs Home", izstāstīja suņuka dzīvesstāstu, sievietes sirds sažņaugusies. Sākumā pēc Džordža pārvešanas mājās kucēns bijis visai satraukts, tomēr ar pacietību un sniegto mīlestību suņuks visas bailes pārvarējis.

Pagājušā gada decembrī ģimenei pievienojās vēl viens mājas mīlulis vārdā Alfijs. Mazais Alfijs nonāca patversmē, jo bija atrasts izmests uz ielas. Nu Džordžam ir kompanjons un draugs – šobrīd abi kļuvuši nešķirami un visu dara kopā.

Izvēloties savus mīluļus, Amandu nav uztraukusies ne par suņa šķirni, ne izmēru. Viņa uzskata, ka viss ir atkarīgs no tā, kā mēs pret saviem mājdzīvniekiem izturamies un kā tos audzinām. Dzīvnieki ir tie, kas liek mums kļūt par labākiem cilvēkiem, uzskata Amanda. Pēc tam, kad ģimenē ienāca Džordžs, viņa kļuvusi ne tikai mierīgāka, bet arī atvērtāka pasaulei.

Amanda atklāj, ka ik dienu jūt Džordža pateicību par sniegto otro iespēju, un uzskata, ka dzīvniekiem ir tieši tādas pašas tiesības uz dzīvi kā mums – cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti