Atklāj šī gada «Lielās talkas» kampaņu

Tieši mēnesi pirms Lielās talkas 23.martā atklāts Lielās talkas mēnesis, Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" pastāstīja Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme. Par talkas vadmotīvu izvēlēts sauklis "Latvijai būt zaļai!", tādējādi iedzīvinot Latvijas mērķi virzīties uz pasaulē zaļākās valsts statusu.

23.martā atklāts Lielās talkas mēnesis, kurā visa Latvija gatavosies vides sakopšanai un labiekārtošanai. 2016.gadā Lielā talka norisināsies 23.aprīlī, par tās vadmotīvu šogad izvēlēts sauklis “Latvijai BŪT zaļai!”, tādējādi turpinot virzīties uz mērķi - zaļākās valsts pasaulē statusu.

“Ja uz to  vispār iespējams skatīties filozofiski, tad atkritumi ir līdzīgi terorismam – tie vairojas, ir bīstami un nav prognozējams, kad un kur tie uzsprāgs,” paralēles atklāšanas dienā vilka Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme, izsakot līdzjūtību visiem nesenajos teroraktos cietušajiem.

Vides piesārņojums ir laika bumba ar laika degli, ko nedrīkst ignorēt. "Iespējams, mēs kā indivīdi nevaram mainīt kaut ko globāli, bet mēs varam sākt katrs ar sevi. Mēs varam ikdienā mainīt savus paradumus – būt draudzīgākiem, līdzjūtīgākiem un kultivēt pozitīvismu,” sacīja Jaunzeme.

Lielās talkas afiša

Līdz ar talkošanas vietu karti sākusies piesārņo vietu pieteikšana, kuras iedzīvotāji iecerējuši sakopt. Patlaban pieteiktas jau 145 talkošanas vietas visā Latvijā.

Iecerēts, ka Lielā talka risināsies līdz pat Latvijas simtgadei, Latvijas Radio atgādināja Lielās talkas projekta vadītāja Vita Jaunzeme Pēc 2018.gada plānota projekta reforma un turpināta Latvijas virzība zaļākās valsts statusa iegūšanai.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti