Panorāma

Kā darbosies Eiropas Stratēģsko investīciju fonds

Panorāma

Zemenes uz balkona un alerģiskiem cilvēkiem

Pēc operācijas – rinda uz pārbaudi

Pēc sirds stimulatora operācijas pacientei uz obligāto pārbaudi nākas gaidīt pusgadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

 

Kādai Stradiņa slimnīcas pacientei pēc sirds stimulatora implantēšanas piedāvāts uz obligāto pārbaudi, kas būtu nepieciešama trīs mēnešus pēc operācijas, ierasties gandrīz pēc pusgada. Slimnīcā rausta plecus un apgalvo – šāda situācija nav iespējama.

1.aprīlī Paula Stradiņa slimnīcā 84 gadus vecajai kundzei no Aizputes ievietoja sirds stimulatoru. Ārstējošais ārsts toreiz stingri pieteicis uzreiz pierakstīties, lai pēc trīs mēnešiem varētu nāk atrādīties. Reģistratūrā izrādījies, ka tas tomēr nav iespējams un uz valsts apmaksāto pakalpojumu jāgaida krietni garākā rindā.

To gan ir iespējams saņemt noteiktajā laikā, maksājot pašai. 84 gadus vecā paciente dzīvo Aizputē. Ceļš uz Rīgu jau tā ir pietiekami dārgs, un maksas vizīti par 52 eiro viņa nevar atļauties. 

Uz valsts apmaksāto veselības pārbaudi viņa pēc ārsta ieteikuma mēģinājusi pierakstīties jau nākamajā dienā pēc operācijas. „Mana mazmeita to darīja, viņai atbildēja, ka viss pieraksts uz vasaru ir pilns, ir tikai uz 28.augustu, kad rakstīs uz septembri. Un tur deva divus telefonus, kur man zvanīt, un tur mani pieņems tūlīt, bet maksa ir sešas reizes dārgāka. Vēl es baidos, ka es tajā 28.augustā zvanīšu un man var pateikt, ka septembris jau pilns. Un mans dakteris mani gaidīt gaida un domā, ka tā dāma ir pazudusi,” stāsta kundze.

Ārsti ir noslogoti un uz valsts apmaksātajām pārbaudēm veidojas pamatīga rinda, atzīst slimnīcā, bet uzstāj – norādot, ka nepieciešama veselības pārbaude pēc operācijas, pierakstam jābūt pēc trim mēnešiem.

Lai gan paciente tieši tā rīkojusies, slimnīcā noplāta rokas un teic, ka šāda situācija neesot iespējama. „Ļoti grūti ir, tagad šķetinot šo situāciju, pateikt, kurā brīdī tieši pacients zvanījis – uzreiz pēc operācijas vai nē, jo mums nav šī zvana ieraksta. Tas, ko es minēju, ir iespēja pierakstīties un pierakstu saņemt septembrī,” saka Stradiņa slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Sīle.

Ārsti skaidro – lai arī šādai situācijai nevajadzētu veidoties, pašsajūtai saglabājoties labai, pārbaudes kavēšanās nav bīstama. „Nekas dramatisks nenotiek, ja tie ir trīs mēneši un viena nedēļa, trīs mēneši un divas nedēļas vai četri, pieci mēneši un pacients jūtas labi. Visticamāk, tas stimulators jūtas labi. Šo pacientu ir ļoti daudz, un šiem pacientiem ir regulāri jānāk uz stimulatora pārbaudi reizi gadā visiem. Un gadā šajā nodaļā ieliek kādus tūkstoš aparātus cilvēkiem, un tad var matemātiski parēķināt, cik sanāk šādu cilvēku pēc pieciem gadiem. Katru dienu tiek pārbaudīti 10-20 šo aparātu; to veic viens cilvēks, ir vairāki cilvēki, kas to dara vienlaikus, šajā zālē ir 3-4 aparāti. Blakus vēl tikpat daudz, un tas notiek ik dienu,” skaidro ārsts kardiologs, aritmologs Kaspars Kupics.

Tieši kardiologi un aritmologi esot noslogotākie un rindas pie viņiem – garākās. Tomēr šādai situācijai nevajadzētu veidoties, atkal uzsver slimnīcā. Kā tas tomēr noticis, neviens pateikt nevar, bet no augusta tikšot ieviests vienots pieraksta tālrunis un kontrolēta telefonsarunu kvalitāte. Tad arī kundze no Aizputes varēs pierakstīties uz veselības pārbaudi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti