Dienas ziņas

Aizputes muzejs atgūst unikālas vēstures liecības

Dienas ziņas

Īpašā diena grāmatai Ogres Valsts ģimnāzijā

Bērnudārzs Balvos piedāvā speciālās programmas

Balvu vispārizglītojošajā bērnudārzā piedāvā arī speciālās programmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Balvu bērnudārzā "Pīlādzītis" līdztekus vispārizglītojošajai programmai bērni var mācīties speciālās programmas bērniem ar somatiskajām problēmām un speciālās programmas ietvaros izglītojamiem ar valodas traucējumiem.

Kopumā trīs jaunās izglītības programmas apgūst 210 izglītojamie.

"5% bērnu, kas apmeklē bērnudārzu, ir slimi ar bronhiālo astmu. Aicinājām, lai atbalstītu, un būtu mums šodien masieris," norāda bērnudārza "Pīlādzītis" vadītāja Antra Eizāne.

Viņu papildina bērnudārza "Pīlādzītis" speciālās izglītības skolotāja - fizioterapeite Santa Graudiņa. "Bērni ļoti bieži ir stresā. Viņiem ir ļoti paaugstināts muskuļu tonuss, un masieris viņus noteikti atslābina. Viņi kļūst brīvāki un pēc nodarbības tādi kā mierīgāki," stāsta Graudiņa.

“Pīlādzīša” grupiņā bērniem ar somatiskajiem traucējumiem kopā ir 21 izglītojamais, kuri tiek nodarbināti arī fizioterapeita kabinetā. Fizioterapeita pakalpojumi ir ārkārtīgi pieprasīti un arī pietiekami dārgi – vidējā cena fizioterapeita konsultācijai bērniem vecumā no 3-16 gadiem maksā aptuveni 15 eiro.

Bērnudārzā ir izveidota arī atsevišķa logopēdiskā grupiņa audzēkņiem ar runas traucējumiem.

Bērnudārza logopēde Inga Mičule atzīst: jo vairāk ar bērna runu tiek strādāts, jo ātrāk tā attīstās. Parasti vispārizglītojošo programmu ietvaros bērnudārzs piedāvā logopēda pakalpojumus vien divas reizes nedēļā, kas esot krietni par maz.

Mičule stāsta, ka viņai ir jāstrādā ar 15 bērniem. Individuāli ar bērniem tiek strādāts trīs reizes nedēļā, savukārt divas reizes nedēļā viņi iet uz grupas nodarbību.

Diemžēl runas problēmas bērniem mūsdienās ir novērojamas aizvien biežāk. Lielākoties tas saistīts ar bērnu audzināšanas paradumiem, uzsver speciālisti.

Pirmsskolas izglītībā “Pīlādzītis” īstenotas arī citas aktivitātes, kā arī apgūts projektu līdzfinansējums infrastruktūras uzlabošanai un jaunu rekvizītu iegādei. Sevišķi tas skar ekoloģisko sfēru un bērnu fizisko aktivitāti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti