Radoši un izzinoši pasākumi skolēniem pavasara brīvlaika nedēļā

Skolas pavasara brīvdienas klāt! Jāpaspēj atpūsties, lai sagatavotos pēdējam mācību gada cēlienam. Šajā brīvdienu pasākumu ceļvedī ir piedāvājumi radošai, aktīvai, izzinošai atpūtai un aktivitātēm.
 

Pastaigas pa purva takām Ķemeru Nacionālajā parkā

Nodrošinoties ar siltu tēju un gumijas zābakiem, aktīvās atpūtas un pastaigu cienītāji Jūrmalā var doties pa Ķemeru Nacionālā parka takām. Izstaigājot Lielā Ķemeru tīreļa taku, neizmirstiet uzkāpt purvā izvietotajā skatu tornī, kur redzama īpaši skaista ainava. Melnalkšņu dumbrāja taka ļaus iepazīt mitro mežu – pētot meža augus, to krāsas, apkārtnes smaržas un skaņas, kā arī meklējot atšķirības starp dzīviem un kritušiem kokiem. Slokas ezera takā varēs vērot, kā dažādi meža tipi nomaina cits citu. Pastaigas laikā esiet uzmanīgi, jo daļa takas var būt applūdusi.

Nodarbību cikls skolēniem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Pavasara brīvlaikā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Virtakas klasē notiks izglītojošu un radošu nodarbību cikls 4.–7. klases skolēniem.

 • 14. marts. Rakstu pirmsākumi. LNB ēkas apskate. Iepazīšanās ar rakstu pirmsākumiem, Virtakas ieža rakstu nozīmes izzināšana, savu dzimtas zīmju veidošana.
 • 15. marts. Iespiešana. Stāsts par iespiešanu ekspozīcijā "Grāmata Latvijā". Iepazīšanās ar grafiku kā mākslas veidu Konrāda Ubāna mākslas lasītavā. Savas zīmes grebšana linogriezuma tehnikā un iespiešana uz 100 gadus senas bostonpreses.
 • 16. marts. Papīra un grāmatas dizains. Grāmatu dizaina izpēte ekspozīcijā "Grāmata Latvijā" un Alekseja Apīņa reto grāmatu un rokrakstu lasītavā. Iepazīšanās ar papīra marmorēšanas tehniku un tās izmēģināšana.
 • 17. marts. Grāmatas iesiešana. Iepazīšanās ar grāmatas sastāvdaļām ekspozīcijā "Grāmata Latvijā" un grāmatu iesiešanas tehnoloģiju LNB restaurācijas nodaļā. Savas grāmatas patstāvīga iesiešana.

Dalība nodarbībās ir bez maksas. Tās notiks no 13.00 līdz 15.30. Katrā nodarbībā var piedalīties 20 bērni. Dalība tikai ar iepriekšēju pieteikšanos! Pieteikties var uz atsevišķām dienām vai visu nodarbību ciklu – e-pasts: gramata.latvija@lnb.lv vai tālr.: 26420065.
 

Leģendāra zvejnieku sēta Jūrmalas brīvdabas muzejā

Jūrmalas brīvdabas muzejā ir bagātākā virvju vīšanas rīku un materiālu kolekcija Latvijā. Kolekcijā ir 49 jūrnieku mezgli, dažādu striķu, auklu, sviedlīņu un fenderu paraugi, virvju vijamie rati, salaidēji un tītavas. Muzejā var apskatīt arī enkuru un zvejas laivu kolekciju, kā arī iepazīties ar senā zvejnieka sētu ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamo māju, klēti ar ratnīcu, tīklu būdu, zivju kūri, pirti un citām interesantām ēkām. Pēc muzeja izstaigāšanas un apskates var doties pastaigā pa aptuveni divus kilometrus garo taku, kas ved cauri priežu mežam.

Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.

Radoši eksperimenti Rīgas Motormuzejā

Brīvdienās bērniem būs iespēja piedalīties tehniski radošās darbnīcās un izzināt Rīgas Motormuzeja motoru pasauli.

Darbnīcās bērni varēs iesaistīties interaktīvās izklaidēs un veikt dažāda veida zinātniskus eksperimentus: izveidot savus unikālus vēja ģeneratora spārnus un izmēģināt tos mākslīgā vēja apstākļos, uzzināt, kāpēc gumijas bumbiņas atlec un kā darbojas elektromotori. Katru dienu tiks veikts cits eksperiments:

 • 14.martā Vēja ģeneratori.
 • 15.martā Elektromotori.
 • 16.martā Atlecošā bumbiņa.

Pēc radošas un zinātniskas darbošanās, bērniem būs iespēja doties ekskursijā un iepazīt autobūves vēsturi caur interaktīviem ekrāniem, video stāstiem, virtuālo realitāti un citām modernajām tehnoloģijām. Bērni varēs izmēģināt Elektro RAF mikroautobusa virtuālo krāsošanu, iejusties trases operatora lomā un sekot līdzi auto sacensībām, kā arī doties virtuālā braucienā ar PAZ autobusu.

Pavasara brīvlaika programma skolēniem notiks no 14. līdz 16.martam, katru dienu no 10.00 līdz 14.00. Ieteicamais vecums: no 7 līdz 14 gadiem.

Virtuālie tēli Aspazijas mājā Dubultos

Aspazijas dzimšanas dienas mēnesī vērts apskatīt interaktīvo ekspozīciju “Aspazija atgriežas Dubultos”. Ekspozīcija sastāv no desmit elementiem, kuru starpā ir trīs virtuāli tēli hologrammas veidā – Aspazija un divi kaķi. Ar jaunākās paaudzes spēļu ierīcēm ir iedzīvināts arī Aspazijas mājas viesistabas galds, kur apmeklētajiem pieejamas sešas interaktīvas, ar dzejnieces dzīvi un daiļradi saistītas, spēles.

Muzejs atvērts no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.

Gleznošanas darbnīcas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā

Trīs dienas pēc kārtas, no 15. līdz 17.martam no plkst.13:00 līdz 15:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks gleznošanas radošās darbnīcas skolas vecuma bērniem.

Radošās darbnīcas notiks 15., 16., 17. martā no 13.00 līdz 15.00.

 Gleznošanas darbnīcas bērniem  vada māksliniece Baiba Priedīte. Dalības maksa 2,50 eiro.

Darbnīcās vietu skaits ierobežots, tāpēc obligāta iepriekšēja pieteikšanās rakstot uz e-pastu baiba.priedite@daugavpils.lv vai zvanot pa tālruni 65430273.

Skrituļo vai skeito Dzintaru mežaparkā

Lieliska vieta, kur aizraujoši pavadīt laiku ar ģimeni, ir Dzintaru mežaparks. Parks atrodas pašā Jūrmalas centrā un ir lieliska vieta gan aktīvās atpūtas cienītājiem, gan tiem, kas dod priekšroku nesteidzīgai pastaigai priežu spirgtajā gaisā. Parkā ir rotaļu laukumi, skeitparks, trase distanču slēpošanai, brīvdabas trenažieri un 36 m augsts skatu tornis ar 12 platformām.

Dzintaru mežaparks atvērts katru dienu no pulksten 9.00 līdz 22.00. Ieeja bez maksas.

Dienas nometne "Rīgas noslēpumi"

Biedrība "Cita Rīga" aicina pieteikties dienas nometnei "Rīgas noslēpumi".

Nometnes bāzes vieta  Ernesta Birznieka - Upīša iela 12, Privātā vidusskola “Citruss”, Rīga.

Nometnes piedāvājums:

 • iepazīstināt ar Rīgu, ar tās daudzveidību, izmantojot ekskursijas, pārgājienus, spēles un radošas nodarbības;
 • izglītojoši izzinošo aktivitāšu galvenā tēma ir kultūras daudzveidība;
 • spēles un ekskursijas apvienojums, pārgājieni un komandu saliedēšanās;
 • Dalības maksa 70 eiro
 • Sīkāka informācija: 26143120 (Inese Grandāne)

Slidošana mūzikas pavadījumā Majoru sporta laukumā

Brīvlaiks ir īstais brīdis, kad vēl paspēt izbaudīt ziemas priekus pirms pavasara iestāšanās. Daļēji atklātajā ledus hallē Majoros noteiktos laikos darba dienās un brīvdienās var slidot mūzikas pavadījumā, kā arī ar hokeja nūjām. Uz slidošanu var ņemt līdzi savas slidas vai iznomāt tās uz vietas. Cena par stundu pieaugušajiem – 3 eiro, skolēniem, pensionāriem – 1, 50 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam bez maksas; slidu pāra noma – 1, 50 eiro stundā.

Aktuālo informāciju par slidotavas darba laiku un ledus noslodzes grafiku var apskatīt mājaslapā jssc.jurmala.lv sadaļā Majoru sporta laukums.

Saceri savu pasaku Jūrmalas pilsētas muzejā!

Ikvienam bērnam ir iespēja sacerēt pašam savu unikālo pasaku un to uzzīmēt “Pasaku darbnīcā” 13. martā pulksten 15.00 Jūrmalas pilsētas muzejā. Iespēja piedalīties arī bezmaksas smilšu spēļu terapijā, iepriekš piesakoties pa tālr. 29331883. Gaidot vasaru, bērni var iejusties pludmales atmosfērā muzeja izstādē “Bērns kūrortā”, kur var ne tikai iepazīties ar bērnu izklaidēm un vaļaspriekiem kūrortā laika posmā no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, bet aplūkot dažādas spēles, rotaļlietas, apģērbu un pludmales piederumus.

Muzejs apmeklētājiem atvērts no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieeja bez maksas.

Izglītojošā un radošā nometne ”Smurfi iedvesmo!”

No 13. marta līdz 17. martam biedrība "LIdomas" aicina bērnus piedalīties jubilejas nometnē "Smurfi iedvesmo", kur varēs sastapt radošo profesiju pārstāvjus, kas atklās savas profesijas būtību un ļaus bērniem līdzdarboties:

 • dejot kopā ar Aqua! Latvian Salsa Pearls pārstāvjiem;
 • dziedāt kopā ar dziedātāju Rūtu Dūdumu;
 • mācīties fotografēt kopā ar fotogrāfi Santu Sinku;
 • viesosimies Dailes teātrī, lai iepazītu vidi un satiktu aktierus.
 • apciemot radio dīdžejus, lai iepazītu radio vidi, darbošanās specifiku;
 • spēlēt pagalma spēles, darboties radoši.

Bērniem sniegs iespēju ieskatīties šajās profesijās, kas var palīdzēt saprast virzienu, kurā vēlas pilnveidoties un izglītoties. Katrs bērns izgatavos sev galda spēli, ar kuru varēs izklaidēt savus mājiniekus un ciemiņus!

 • Vecums:  no 7 līdz 10 gadīgiem
 • Rīgas Valda Zālīša sākumskola Rīgā, no plkst. 8.30 līdz 18.00. 
 • Nedēļas cena: 95 eiro / dienas cena: 20 eiro
 • Iveta Kojāne, lidomas.nometnes@ gmail.com 26040844 
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti