Dienas notikumu apskats

"Rīgas konferencē" aicina uz ciešāku NATO dalībvalstu sadarbību

Dienas notikumu apskats

Ministri piekāpjas pašvaldībām, tām tiks 19.6% no budžeta

Ārsti uztraukušies par vardabību pret bērniem; pērn slimnīcā nonāca 22 tūkstoši

Pērn nelaimes gadījumos cietušo bērnu vairāk nekā piedzimušo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Starptautiskajā pretvardarbības dienā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti kopā ar Bērnu slimnīcas fondu sākuši sociālo kampaņu “Nosargāsim bērnus”. Šajā kampaņā uzmanību pievērsīs lielajam bērnu traumu skaitam. Šīs traumas varēja nenotikt, ja pieaugušie labāk prastu identificēt bērniem bīstamas situācijas.

 

 

 

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa informē, ka kampaņa “Nosargāsim bērnus” runās par traumām un nelaimes gadījumiem, kuri varēja nenotikt, vēloties izglītot vecākus, lai viņiem būtu vieglāk identificēt tās situācijas , kuras ir īpaši bīstamas.

Mediķu pieredze ir bēdīga un skumja. “Mēs izdomājam, kā aizvest bērnu uz pulciņu, bet aizmirstam bērnam galvā uzlikt ķiveri. Pēdējā laikā ir vairāki gadījumi, ka bērni mirst, jo aizmirsta ķivere. Nelaimes gadījumi ir nelaimes gadījumi, jo nav paredzami. Bieži pieaugušie domā, ka ikdienas situācijas ir nevainīgas - sasists elkonis un nobrāzts celis. Mūsu pieredze ir citāda, tā liecina, ka sekas var būt ļoti bēdīgas,”skaidro Liene Dambiņa.

22 tūkstoši bērnu pērn nonāca slimnīcā tieši šādu iemeslu dēļ. 22 tūkstoši cietušu bērnu pagājušajā gadā ir vairāk nekā pērn piedzimuši. Ir arī tiešas vardarbības gadījumi, pērn tādi bija 318.

Dambiņa informē, ka gandrīz katru dienu slimnīcas speciālisti ziņo Valsts policijai vai sociālajam dienestiem, kas par to ir atbildīgi, par vardarbīgiem notikumiem.

Lielākā negadījumu daļa ir sadzīves apstākļi, tie ir gadījumi, kad pieaugušie nav izdarījuši visu, lai bērns neciestu. “Lēkāt uz batuta ir labi. Pērn mēs redzējām pirmo reizi, ka tā kļuvusi par gada traumu, jo pie mums tagad pieejami batuti slēgtās telpās. Batuts ir jauki, tikai jāievēro drošība – bērns viens pats uz batuta, batutam ir žogs. Braukt ar riteni ir labi, tikai nevajag aizmirst par ķiveri,” skaidro speciāliste.

“ Mēs tradicionāli esam vieni no sliktākajiem Eiropā ar šo (bērnu traumatismu) rādītāju. Tas liecina par mūsu sabiedrības atbildības līmeni, mūsu izpratnes līmeni.

Šajā kampaņā gribam vairot sapratni par pieaugušu cilvēku atbildību situācijās, kuras potenciāli var būt bērnam bīstama. Neviens bērns pats nespēj izvērtēt apkārt esošos riskus.”

Mediķi norāda: dzimstība samazinās, bet vardarbībā traumas guvušo bērnu skaits paliek nemainīgs, negatīvajai tendencei nemainīgi saglabājoties jau vairākus gadus.

Turklāt ne visus bērnus izdevies glābt.

Plašāk stāsta Bērnu slimnīcas pārstāve Renāte Snipe:

Kampaņa „Nosargāsim bērnus”
00:00 / 04:01
Lejuplādēt

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti