Aicina uz muzikāli izglītojošu koncertu ciklu bērniem «Lai taures skan!»

Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” koncertlekcijās “Lai taures skan!” mazos klausītājus iepazīstinās ar populārākajiem metāla pūšaminstrumentiem un to skanējuma variācijām dažādos žanros un stilos, rosinot klausītājus mācīties spēlēt kādu pūšaminstrumentu. Notiks divas koncertlekcijas - 29. aprīlī un 13. maijā.

Izglītojošā koncertlekciju programma bērniem “Lai taures skan!” notiks 29. aprīlī un 13. maijā plkst. 12.00 Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Lielajā zālē. Pasākumi notiek bez maksas.

Koncertlekciju ietvaros divu koncertlekciju laikā paredzēts iepazīstināt klausītājus ar populārākajiem metāla pūšaminstrumentiem un to skanējuma variācijām dažādos žanros un stilos, rosināt klausītājus pašiem spēlēt kādu pūšaminstrumentu, izmēģināt savus spēkus kopīgā improvizācijas orķestrī, kā arī uzzināt, kas mūziku saista ar teātri un kino.

Koncertlekcijā “Instrumentu parāde” 2017. gada 29. aprīlī plānots iepazīstināt klausītājus ar pūšaminstrumentiem, to virtuozo skanējumu gan solo numuros, gan ansambļa pavadījumā. Piedāvātie skaņdarbi un informatīvais materiāls aptver dažādu laikmetu un stilu mūziku, turklāt sakārtoti tā, lai klausītājiem bez īpašas muzikālās sagatavotības tos būtu viegli uztvert.

Koncertlekcijā “Taures, mūzika un kino” 2017. gada 13. maijā paredzēts iepazīstināt klausītājus ar mūzikas lomu dažādos kino vēstures attīstības posmos. Klausītājiem ar instrumentiem tiks piedāvāta iespēja veidot improvizētu pavadījumu kādai mēmā kino filmai.

Koncertlekcijas vadīs pūtēju kvintets “5-atā!”, kura sastāvā ir šādi skatuves mākslinieki: Jānis Porietis  (trompete, pikolotrompete), Edgars Švembergs (trompete, flīgelhorns), Andris Ādamsons (mežrags), Sandis Bārdiņš (trombons), Roberts Brants (tuba).

 

 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie

Populārākie
Interesanti