Indijas jaunie inženieri gatavi «iekarot kosmosu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Mēness izpēte jau gadu desmitiem ir daudzu kosmosa pētnieku mērķis. Indijā jauno inženieru un kosmosa zinātnieku komanda ir gatava sacensties par iespēju kļūt par pirmo privāto misiju uz Mēness. Interneta giganta “Google” rīkotā konkursa uzvarētājs jau nākamā gada pavasarī varēs nosūtīt uz Mēness virsmu savu robotu.

Indijas pirmais privātais kosmosa tehnoloģiju uzņēmums “Team Indus” ir izstrādājis nelielu robotu – pašgājēju, kas paredzēts Mēness izpētei. Tā uzdevums ir pārvietoties pa Zemes pavadoņa virsmu un sūtīt uz mūsu planētu augstas izšķirtspējas attēlus.

Lai piedalītos “Google” rīkotajā konkursā, komandai līdz nākamā gada martam ir jānosūta uz Mēness savs robots – pašgājējs. Tur tam ir jāpārvietojas vismaz puskilometru lielā attālumā, kā arī jānosūta augstas izšķirtspējas attēlus.

“Team Indus” ir vienīgā Indijas komanda, kas spējusi tikt līdz šīs sacensības finālam, kurā piedalās arī komandas no Izraēlas, ASV un Japānas.

“Manuprāt, tas ir izaicinājums jaunajiem inženieriem panākt ko lielu – nogādāt savu pašgājēju uz Mēness. Ar dalību šajā konkursā mēs sūtam ziņu visai pasaulei – jaunā paaudze ir gatava izaicinājumiem!” saka “Team Indus” dizainers – inženieris Anats Ramešs.

Paredzams, ka Indijas nesējraķete robotu – pašgājēju nogādās izplatījumā no Šriharikotas salas Indijā, uz kuras atrodas vienīgais Indijas kosmodroms. Pēc nonākšanas izplatījumā robots sāks darboties ar saviem dzinējiem, kā arī patstāvīgi veiks dažādus manevrus.

Komanda cer, ka pirmos attēlus no Mēness virsmas izdosies iegūt pirms marta beigām. Tiesa, šāda misija uz Mēnesi komandai izmaksās 60 miljonus dolāru.

Kosmosa zinātnieki cer, ka šādas sacensības ļaus demokratizēt kosmosa apgūšanu, kā arī ieviest tādas inovācijas, kas ļaus par zemākām izmaksām izpētīt debesu ķermeņus.

“Es izplatījumā vēlētos redzēt arvien vairāk un vairāk veiktus pētījumus un mērījumus. Piemēram, Mēness virsma jau iepriekš ir pētīta, taču tur vēl ir ļoti daudz, ko atklāt jaunu. Mēness ir labs pamats tālākai kosmosa izpētei. Uz šī debesu ķermeņa virsmas ar laiku varētu nogādāt teleskopus un cita veida instrumentus, kas pavērtu jau tālākas iespējas,” norāda Starptautiskā Kosmosa Zinātnes institūta direktors Džons Zarneckis.

Ja privātajai “TeamIndus” komandai izdosies veiksmīgi nogādāt uz Mēness savu robotu – pašgājēju, tas var pilnībā mainīt kārtību, kādā turpmāk notiks kosmosa izpēte, jo pašlaik tā notiek ar dažādu valstu oficiālu aģentūru akceptu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti