Rumbenieks un Kirilova uzvar Siguldas kalnu maratonā

Baltijas valstīs augstummetriem bagātākajā taku skrējienā “ASICS Siguldas kalnu maratons” 70 kilometru garajā distancē uzvarēja Andis Rumbenieks (6:35:08) un Viviana Kirilova (8:05:47). Latvijas čempionāta ultra garajās distancēs sestais un vienlaikus noslēdzošais posms Siguldā pulcēja aptuveni 500 skrējējus no septiņām valstīm.

Saulainajā 1.oktobra rītā 70 kilometru distancē devās pusotrs simts ultramaratonistu, lai pārbaudītu savus spēkus sacensību rīkotāju sarūpētajā trasē, kas Gaujas nacionālajā parkā vijās pa Siguldas zelta rudenī lapām piebirušajām takām. Dānijā dzīvojošais Andis Rumbenieks vislabāk veica kāpumus un noskrējienus, divu apļu distanci finišējot 6 stundās un 35 minūtēs. Uzsākot skrējienu, sportiskās Rumbenieku ģimenes pārstāvis turējās līdzi Dainim Limanānam (6:48:00), kurš izcīnīja otro vietu. Monblāna un citu prestižu kalnu skrējienu pieredzējušais Rumbenieks cerēja uz Limanāna tempa krišanos pēc 30 kilometriem, taču šogad strauji progresējušo maratonistu no Bikstiem izdevās apsteigt tikai pēc 40 kilometriem, portālam lsm.lv pavēstīja skrējējs. Rumbenieks uzvarēja sacensībās, neskatoties uz to, ka pirms starta aizmirsa uz rokas uzlikt pulksteni un nevarēja sekot līdzi distancē pavadītajam laikam un skriešanas tempam. Trešo vietu izcīnīja garo distanču triatlonists Oskars Cimermanis (6:51:27), ierindojoties to trīs vienīgo skrējēju pulciņā, kuri spēja kalnaino distanci veikt ātrāk par septiņām stundām.

Pirms diviem gadiem prestižajā skrējienā pirmais finišu sasniedza Latvijas labākais soļotājs Arnis Rumbenieks, tādējādi sacensību 13 gadu vēsturē pirmo reizi par uzvarētājiem kļuvuši brāļi. Bez Anda jaunākā brāļa Arņa Sigulda neiztika arī šoreiz, jo no Rio pārbraukušais olimpietis atradās trases malā, lai atbalstītu brāli un uzmundrinātu arī pārējos skrējējus.

Sieviešu konkurencē uzvaras laurus plūca Viviana Kirilova (8:05:47), kura pārliecinošā vadībā atradās jau no starta šāviena. Skrējējai šīs bija vienas no gada gaidītākajām sacensībām. Pērn Siguldā izcīnīta vieta labāko trijniekā lika šī gada galvenai favorītei trenēties un gatavoties vēl augstākam mērķim. Divas dalības kalnu taku ultramaratonos un abas reizes tikusi medaļnieču godā.

Tādējādi pēc izcīnītās uzvaras Kirilova nodrošinājusi sev unikālu statistikas rādītāju – izcīnīta godalgota vieta uz pjedestāla visos ultramaratonos, kuros piedalījusies. Mēneša beigās viņa Portugālē pārstāvēs Latviju pasaules čempionātā kalnu taku skriešanā.

Otro vietu Gaujas senlejas kalnu takās ieņēma Marianna Sulga (8:14:51) no Igaunijas, savukārt trešo vietu 22 sieviešu konkurencē izcīnīja Līga Līce (8:31:12).

Kopumā finišu 12 stundu kontrollaikā sasniedza 81 procenti startējušo dalībnieku, pēdējiem Ziediņkalna virsotnē nokļūstot jau pēc tumsas iestāšanās.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Mirklis pirms starta fotogrāfa Mareka Gaļinovska skatījumā

Viena apļa 35 kilometru distancē uzvarēja divkārtēja Siguldas kalnu maratona garās distances uzvarētāja Irita Puķīte (3:19:28), kura šoreiz izvēlējās divreiz īsāku skrējienu, gatavojoties pasaules čempionātām. Vīru konkurencē uzvaru izcīnīja Uldis Klepers (2:47:32).

14 kilometru distancē uzvarēja lietuvietis Jaroslavs Semaško (1:13:17) un Anastasija Vasko (1:40:15). Savukārt starta kalnā par Ziediņkalna karaļpāri tika kronēti jau pieminētā Irita Puķīte un kāds jaunietis no Izraēlas (Guy Sabo Bar ), kuri pirmie uzskrēja 80 metrus augstajā un 300 metrus garajā Ziediņkalnā. Tiesa, paraugdemonstrējumus veica bijušais orientēšanās pasaules čempions Edgars Bertuks, uzskrienot starta kalnā pirmais, taču tālāk distanci neturpinot.

Siguldas kalnu maratons bija arī noslēdzošais posms Latvijas čempionātā ultragarajās distancēs. Ja vīru konkurencē čempiona titulu jau priekšlaikus bija nodrošinājis siguldietis Uldis Kļaviņš (2945 punkti), tad kalnu skrējienā izšķīrās atlikušo piecu medaļu liktenis. Dainis Limanāns (2788 punkti) ar otro vietu Siguldā izcīnīja arī vicečempiona godu Latvijas čempionāta ieskaitē, uz trešo vietu atbīdot Normundu Lauci (2784 punkti), viņu pārspējot par četriem punktiem. Sigita Vāce (2932 punkti) Siguldā finišēja ceturtajā vietā un nodrošināja sev čempiones titulu Latvijas čempionātā. Tikmēr sudraba un bronzas medaļas izcīnīja Dace Veipa (2657 punkti) un Ilva Kārkliņa (2433 punkti).

Savukārt Latvijas Kalnu karaļa un karalienes reitingā uzvaras sev Siguldā nodrošināja abi sacensību uzvarētāji Andis Rumbenieks un Viviana Kirilova.

Līdzjutēji finišā pēc 70 kilometriem sagaida ultrmaratonistu Valdi Ņilovu

Siguldas kalnu maratons trešo gadu ir iekļauts arī Kefīra kausa ieskaitē, kur pie punktiem tika visi 116 finišētāji. Kopš 2007.gada kontrollaikā finišējušie saņem arī kvalifikācijas punktus pasaulē populārākajam kalnu skrējienam  - 170 kilometru garajam izaicinājumam apkārt Monblānam. Piekto gadu pēc kārtas Siguldas kalnu maratona finišētāji saņem kalēja rokām kaltu finiša medaļu ar kādu no burtiem, kas veido vārdu “SIGULDA”. Šoreiz dalībnieku kalekcijās tika burts “D”, nākamajiem gadiem atstājot “A” un “I”.