Riteņbraucēji Prūss un Strainīte triumfē «Ķekavas velomaratonā»

"Ķekavas velomaratonā" sestdien, 20. maijā, sporta distances uzvarētāja titulu izcīnīja "Rietumu Banka - Rīga" komandas sportists Pēters Prūss, bet sieviešu konkurencē triumfēja lietuviete Ernesta Strainīte, informē pasākuma rīkotāji.

Sacensību programma jau tradicionāli atklāta ar enerģiskām bērnu sacensībām, kurās cīņas sparu demonstrēja paši mazākie velosipēdu stūrētāji.

Drīz pēc tam sekoja arī izaicinājumiem bagātā Sporta distance. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šoreiz tās dalībniekiem bija jāmēro 80 kilometru garš ceļa posms, kas veda ne tikai pa šoseju, bet arī pa grunts segumu, padarot trasi īpaši aizraujošu un piešķirot tai nepieciešamo devu asuma.

Jau pēc nepilnām divām stundām sīvā konkurencē tika noskaidroti brauciena līderi. Uzvarētāja titulu šoreiz izcīnīja 2016. gada Eiropas čempions "MTB" disciplīnā – pašmāju komandas "Rietumu Banka – Rīga" pārstāvis Pēters Prūss (1:51:15).

Uzreiz aiz viņa finišēja Latvijas rezultatīvākais ātrslidotājs un vairāku Eiropas čempionātu zelta medaļu ieguvējs Haralds Silovs (1:51:16), no pirmās vietas atpaliekot vien par nieka sekundi. Savukārt kā trešais ātrākais goda pjedestālu noslēdza savulaik šosejas riteņbraukšanas čempionāta titulu ieguvušais "Doltcini Cycling Team Latvia" komandas sportists Kalvis Eisaks (1:51:21).

Sieviešu konkurencē pārliecinoši rezultatīvākās izrādījās kaimiņvalsts Lietuvas braucējas, un tikai ar fotofiniša palīdzību bija iespējams noteikt šī gada distances uzvarētāju.

Pirmajā vietā nepārspēta ierindojās Strainīte (1:51:40) no velokomandas "Šilales SM-DSK Kvedarna". Viņas komandas biedrenes Juste Juškevičiūte (1:51:40) un Gintare Kiupelīte, finišējot gandrīz plecu pie pleca, finālā ieguva otro un trešo vietu.

Turpinājumā īsi pirms pusdienlaika starta šāviens dots Ģimeņu distancei, kas krāšņā parādes braucienā vienoja aktīvākās ģimenes un draugu kolektīvus no visas Latvijas. Košākās, saliedētākās un izdomas bagātākās komandas sacentās arī par vērtīgām pārsteiguma balvām astoņās dažādās nominācijās.

Kā noslēdzošā distance "Ķekavas velomaratotā" startēja 45 kilometru garais Tautas brauciens. Par tā uzvarētāju jau otro gadu pēc kārtas kļuva komandas "Noname Cycling Project" pārstāvis Jānis Rubiks, aiz sevis atstājot Robertu Andersonu ("Elkor") un Aivaru Mikuti ("Šilales SM-DSK Kvedarna").

Arī šajā distancē dāmu kategorijā uzvarētāju titulu izcīnīja Lietuvas sportistes. Ātrākā no viņām bija "Fortuna Veloman" braucēja Akvile Gedraitīte, bet otro un trešo vietu attiecīgi ieguva viņas komandas biedrenes Paulina Patinskaite un Karolina Motejūnaite.

Sacensības organizēja SIA "Alpha Baltic Sport" sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūru. Velomaratona organizatoru un atbalstītāju sarūpētais balvu fonds šogad pārsniedza 1600 eiro.