Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ernestu Zavadski

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēvicu

Šogad nozagti jau 300 velosipēdi

Infografika: Velosipēdus visbiežāk zog pēcpusdienās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pēdējos gados arvien vairāk cilvēku savās ikdienas gaitās dodas ar velosipēdu. Diemžēl, iestājoties siltajam laikam, pamatīgi sākuši uzdarboties velosipēdu zagļi. Valsts policijas (VP) sagatavotā infografika parāda, ka visvairāk zādzību notiek Rīgā laika posmā no plkst.15 līdz 20. Tāpat statistika liecina, ka ceturtā daļa nozagto velosipēdu nav bijuši pieslēgti un nereti rūgtos mirkļus nācies izbaudīt nevis pie veikala vai citās sabiedriskās vietās, bet gan personiskās lietošanas telpās - šķūnīšos un kāpņu telpās.

 

Statistikas dati ir neiepriecinoši, kopš gada sākuma Latvijā nozagti 300 velosipēdi. Jo vairāk braucēju, jo vairāk zādzību - kļūstot siltākam laikam, katru nedēļu garnadži piesavinās aptuveni 50 riteņus, stāsta policijā. Ja cilvēki ievērotu elementārus piesardzības pasākumus, svešiniekam ar velosipēdu aizbraukt būtu grūtāk.

"Ir trīs galvenie faktori, kas būtu jāizvērtē, ja mēs riteni kaut kur gribam atstāt. Vieta, kur mēs atstājam – tai būtu jābūt labi pārredzamai, būtu labi, ja no ēkas, pie kuras mēs to atstājam, varētu pa logu redzēt. Jāpaskatās, kur mēs to pieslēdzam. Lai statīvs, pie kura pieslēdzam, ir drošs, neizraujams no asfalta. Un trešais būtu, ar kādu saslēdzēju mēs slēdzam," padomus sniedz VP pārstāve Laura Davidavičus.

Policijā stāsta, ka visdrošākie ir U-veida saslēgi. Šo slēdzeņu pārzāģēšana zagļiem prasa visilgāko laiku.

Protams, arī šī ierīce simtprocentīgi neizslēgs zādzības iespējamību. Cilvēki par drošību rūpējas, kā nu kurais var, un nekautrējas arī ar mums dalīties savā rūgtajā pieredzē. "Vienu reizi ir nozagts – ne šis, bet, protams, cits. Tas notika kāpņu telpā. Bija atstāts naktī. Zāģēšana, kā es saprotu, aizņem laiku, uz ielas, es domāju, neviens nezāģētu ilgi. Bet naktī kāpņutelpā bija pastrādājuši," stāsta LTV raidījuma “100 grami kultūras” vadītāja Kristīne Želve.

"Atslēgas laikam nav drošas. Tagad ir elektroinstrumenti uz baterijām, ar kuriem var izdarīt ļoti ātri. Jebkuru metāla daļu var pārgriezt pāris sekunžu laikā," stāsta velobraucējs Uldis.

"Man šeit ir pielikta slēdzene. Bet es to īslaicīgi kaut kur atstāju. Atstāju drošās vietās, bet cenšos tā īpaši nekur neatstāt," pieredzē dalās velobraucēja Paula.

Nekādā gadījumā divriteni nevajadzētu atstāt tumšos pagalmos un nepagaismotos ielas posmos. Šajās vietās zagļi var netraucēti darboties.

"Viena no tādām garnadžu zādzību vietām ir kāpņutelpas, balkoni, šķūņi. Lai gan varētu likties, ka tas varētu notikt pie veikala, mājas, izglītības iestādes, taču patiesībā tās galvenās vietas ir mūsu personiskās lietošanas telpas," skaidro VP pārstāve Laura Davidavičus.

Policija arī iesaka velosipēdu reģistrēt Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datu bāzē, lai, noķerot zagli vai zagļu grupējumu, divriteni varētu atdot atpakaļ īpašniekam.

LTV raidījums "Zebra" palīdz izvēlēties velosipēda saslēdzēju
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti