Dienas ziņas

Viduslaiki Rēzeknes pilskalnā

Dienas ziņas

Izstādē Ādažos satiekas suņi un to saimnieki

Valmierā top "Izlaušanās spēle"

Valmierā top «izlaušanās spēle»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Jau pavisam drīz arī Vidzemē durvis vērs pirmā “izlaušanās spēle”. Telpu, kurā cilvēki tiek ieslēgti un no tās jāizkļūst, pildot dažādus āķīgus uzdevumus, nolēmis izveidot kāds jaunietis Valmierā.  Pasaulē tādas spēles kļuvušas ļoti populāras. Valmierietis mārcis Bogdanovs savā spēlē piedāvās aizceļot pagātnē, lai izglābtu pasauli.

“Timemachine 1961” - “Laika mašīna 1961” - tā valmierietis Mārcis Bogdanovs nodēvējis savu “izlaušanās spēli”.Tā kā visa darbība notiek aiz slēgtām durvīm, ielūkoties aiz tām nevar, taču dažus spēles elementus autors atklāj. Liekot lietā loģisko domāšanu un atjautību, stundas laikā ir jāatrod slepeni dokumenti, lai izglābtu cilvēci no iznīcības.

“Te ir divas mapes ar tiem svarīgajiem dokumentiem, kuras es speciāli šim brīdim atnesu atpakaļ uz 2016.gadu, bet tiks noliktas atpakaļ 1961.gadā, un tās mapes jādabū šurp, lai mēs varētu risināt ās problēmas, kas tuvojas,” klāsta Mārcis Bogdanovs.

Spēlē būs iesaistīts arī Morzes kods, zināmu rakstnieku grāmatas, dažādas atslēgas un daudz citu lietu. 1961.gads izvēlēts, jo tajā norisinājās vairāki pasaulē zīmīgi notikumi, turklāt cipars arī īpašs, jo, apgriežot otrādi, izskatās tieši tāpat. Iedvesma gūta no līdzīgām spēlēm virtuālajās versijās, kā arī palūkojot internetā, kā tādas reālā vidē izveidotas citur pasaulē.

“Ir administrators, kas seko līdzi visam, kas notiek, visu redzošā acs,” stāsta spēles autors.

Vidzemē pirmo “izlaušanās spēli” Mārcis veido viens pats, palīgi ir vien par tehniskām lietām. Doma gan, ka tas varētu būt viņa uzņēmējdarbības veids un, ja ideja gūs atsaucību, ar laiku varētu piesaistīt vēl kādu darbinieku. Bet pagaidām arī administratora lomu viņš uzņemsies pats. Slēgtajā telpā būs ierīkota videonovērošana un skaņas sistēma. Tas gan drošības labad, gan arī, lai sniegtu padomus, jo spēlē ir trīs papildiespējas.

“Pēc spēles tiks uzņemta bilde, kur visa komanda nostājusies ar norādi, ko viņi izdarījuši, cik ilgā laikā, un tie, kas izglāba pasauli, tie pie vienas sienas, pie otras tie, kas neatgriezās,” saka Mārcis.

Jau kopš 90.gadiem gan datorspēles, bet pēdējos gados tā dēvētās “izlaušanās jeb izbēgšanas istabas”  arvien vairāk tiek ieviestas arī realitātē. Latvijā tādas esot jau ap 80, visvairāk Rīgā, vēl ir Jelgavā un Liepājā, un jau pavisam drīz būs arī Valmierā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti