Suns - arī monarhu un prezidentu labākais draugs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Arī prezidenti un monarhi ir cilvēki, un, kā zināms, cilvēku labākais draugs ir suns. Politikā kādas valsts līdera suns nereti izpelnās teju tikpat lielu ievērību, cik tā ietekmīgais saimnieks, un nav izslēgts, ka piedalās pat viņa tēla izveidē.

Francijas prezidents Emanuels Makrons un pirmā dāma Bridžita Makrona pieņēmuši audzināšanā suni. Iespējams, sakritība, bet tas notika pēc tam, kad atklātībā nāca ziņas par ievērojamu Elizejas pils saimnieka – šajā gadījumā domāts prezidents Makrons – popularitātes reitingu kritumu. Bīstama tendence ambiciozam līderim viedokļu, nevis faktu laikmetā, kā mūsdienas tiek dēvētas. Makronu pāra Nemo, kas atvests no patversmes pēc divu stundu ilgas izvēlēšanās un samaksājot 250 eiro, attaisnojis uz sevi liktās cerības pilnībā.

Pirmajā parādīšanās reizē tas atstāja ēnā viesos atbraukušo Nigēras prezidentu un nodrošināja tūkstošiem simpātiju savam saimniekam.

Ārvalstu viesus Elizejas pilī nu sagaida ne tikai Fancijas pirmā persona -  prezidents Emanuels Makrons, bet ar  republikas pirmais suns. Šāds tituls piešķirts melnajam labradora un grifona krustojumam Nemo, kuru Makrons kopā ar pirmo lēdiju Bridžitu paņēma no suņu patversmes. Suns nosaukts par godu kapteinim Nemo no Makrona iecienītās Žila Verna grāmatas “Divdesmit tūkstoši ljē pa jūras dzelmi”. Nemo jau ķēries pie oficiālo pienākumu pildīšanas, pozējot kopā ar Nigēras prezidentu Mahamadū Isofu.

Oficiālā suņa izvēlēšanās Francijā jau pati kļuvusi par tradīciju, kuru ievērojuši visi prezidenti kopš Otrā pasaules kara. Lielākā daļa izvēlējušies labradoru, savukārt kara varoņa Šarla de Golla prezidentūras laikā Elizejas pilī mājoja Velsas korgijs – dāvana no Karalienes Elizabetes Otrās.

Ilgajā Elizabetes valdīšanas laikā viņai to bijuši vairāk nekā 30, baudot patiesi karalisku dzīvi Bekingemas pilī.

Neatbildēts paliek jautājums, vai sugas izvēlei saistība ar savulaik salīdzinoši vājāku atbalstu britu tronim Velsā. Korgiji tik ļoti saistās ar karalieni, ka  bez tiem neiztika arī oficiālajā olimpisko spēļu video. Suņu ēdienkārti apstiprina speciāli pieaicināts veterinārārsts. Karaliskas ir arī to pusdienas, kurās var atrast pat svaigi nomedīta zaķa gaļu pils šefpavāra pagatavojumā. Mēļo, ka ar karalienes korgijiem saistīts arī kāds neparasts incidents 1999. gadā. Viens no  karalienes sulaiņiem ticis pazemināts amatā, jo korgiju ūdens bļodā salējis alkoholu, lai papriecātos, kā nabaga sunīši tenterē apkārt, nespējot noiet taisni. 

Tikmēr arī viņpus Atlantijas okeānam Baltajā namā tradicionāli līdz ar prezidentiem saimniekojuši suņi, kas vairākas reizes pat iesaistīti priekšvēlēšanu kaislībās.

Tā, piemēram, kritizējot Franklinu Delano Rūzveltu, Kongresa republikāņi savulaik apgalvoja, ka prezidents aizmirsis savu mīluli Falu pēc vizītes Aleutu salās pie Aļaskas. Suns mājup vests par nodokļu maksātāju naudu ASV flotes karakuģī.

Savā ziņā atkal izcēlies pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps. Viņš ir vēsturē pirmais ASV prezidents, kuram suņa nav.

Toties viens no ASV demokrātijas tēviem Tomass Džefersons bija pieradinājis divus lāču mazuļus, Džons Kvinsijs Adamss dāvanā no sava neatkarības kara sabiedrotā ģenerāļa Lafajeta saņēma aligatoru, bet Teodors Rūzvelts bija iekārtojis veselu zoodārzu, kurā līdz ar suņiem ietilpa lācis, žurka, ķirzaka un hiēna – dāvana no Etiopijas imperatora Menelika, kā arī vienkājains gailis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti