Kultūras ziņas

Laikmetīgās mākslas izdzīvošanas komplekts

Kultūras ziņas

Kurta Fridrihsona 105. jubilejas mēnesis Ventspilī

Leļļu meistari aicina savā pasaulē

Leļļu meistari aicina savā pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

8. septembrī Rīgā, Dzelzceļa muzejā, atklātais trešais Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls apliecina, ka arī pieaugušie rada un saprot lelles un dzīvo viņu pasaulē.

Skumjas, graciozas, cēlas, dusmīgas un noslēpumainas - lelles no dažādām pasaules valstīm trīs dienas sadzīvos Dzelzceļa muzejā, kur 8.septembrī sācies trešais Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāls, kura tēma šogad ir “Kino. Teātris. Mūzika”.

"Teātris, kino, mūzika mums deva ļoti plašas iespējas aicināt absolūti dažādus māksliniekus. Leļļu māksliniekiem ļoti patika atveidot kādu pazīstamu cilvēku, vai aktieri. Te ir tik daudz visa kā, ka jānāk un jāskatās," aicina Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāla rīkotāja Ināra Liepa.

Leļļu mākslinieks no Ukrainas, kurš veido savas lelles no koka, izvēlas gan vēsturiskus personāžus, gan tēlus, kas nejauši radušies lelles izgatavošanas procesā.

"Lelles Santos sākotnēji bija reliģiozas lelles, kuras sevī iemiesoja cilvēka garīgumu. Tās tika izgatavotas Spānijā 17. un 18. gadsimtā. Šajā gadījumā mazie zaļie cilvēciņi iemieso būtības apdraudējumu," skaidro leļļu meistars Valērijs Bondarenko (Ukraina).

Irina Andrejeva no Krievijas pievērsusies bērnības siltajām atmiņām no stindzinošās ziemas laikiem.

"Projekts saucas “Ziemas pievilkšanās”. Jebkurā gadalaikā, zinot un mīlot ziemu, mēs varam par to domāt, vēlēties to un ar šīm domām to piesaistīt. Īpaši tāpēc, ka mūsdienās ziemas kļūst arvien mazāk, un mums atliek tikai atmiņas par to," saka leļļu meistare Andrejeva.

Leļļu izgatavošanas tradīcijām bagāto Japānu festivālā pārstāvēja smalkas, melnmatainas, smalkos kimono tērptas lelles.

"Šī lelle ir prototips Edo perioda tradicionālā teātra aktrises tēlam, kāds Japānā bija sastopams pirms 250 gadiem. Tai ir iespējams mainīt kimono, ievērojot tradicionālās krāsas un ornamentus. Vēlētos vērst jūsu uzmanību uz lelles matiem – mēs tos veidojam no īstiem cilvēku matiem, tomēr neveidojam tradicionālo matu sakārtojumu, kāds piedien kimono, jo šī lelle ir maza meitene," skaidro leļļu meistars Tomaharu Morišige (Japāna).

Lelles no dažādām pasaulēm, vidēm un laikmetiem Dzelzceļa muzejā būs apskatāmas līdz svētdienai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti