Smilšu laukumā pie Stradiņa slimnīcas atstāt mašīnu vairs nedrīkst; policija dzen prom

Daudzi Stradiņa slimnīcas apmeklētāji bija iecienījuši stāvlaukumu netālu no dzelzceļa, kur bez maksas varēja novietot auto. Taču nu tur dežūrē policija, kas visus apstāties gribētājus dzen prom.

Par šo situāciju ir nepamierināti daudzi. Piemēram, LTV raidījuma “4.studija” skatītājs neslēpj sašutumu, vaicājot, “kam traucēja šī bezmaksas stāvvieta?” “Nešaubos, ka drīz atradīsies kāds "investors", kas apliks sētiņu un gūs vieglus ienākumus pilsētas valdošajām partijām,” norāda Jānis.

„Zinu, ka bezjēdzīgais jaunums radījis sašutumu ļoti, ļoti daudzos Stradiņu slimniekos un apmeklētājos.,” raksta Jānis. “Patlaban esošā maksas stāvvieta Liepājas ielā ir ar nesakārtotu pāreju uz slimnīcas pusi, no turienes līdz slimnīcai ir arī garāks gājums. Bet Liepājas ielā ir ļoti intensīva kustība. Varbūt pilsētas tēvi tomēr var apdomāties un pārtraukt šo akciju, kurai patiesībā nav uzdevuma, bet mērķis var būt tikai viens - peļņa uz tā jau likteņa skartu cilvēku rēķina,“ viņš piezīmē.

Tomēr Rīgas domes Satiksmes departamentā skaidro, ka šeit novietot automašīnas nav ļauts jau vairākus gadus.

“Šajā posmā automašīnu nevar novietot jau kopš 2011. gada. Atpūtas ielas posmā, kas ir gar sētas malu, ceļazīmes ir izvietotas jau 2011. gadā. Savukārt otrā puse, kas ir gar dzelzceļu, apstāties un stāvēt aizlieguma zīmes ir izvietotas 2014. gada augustā. Tātad vismaz jau divarpus gadus šajos posmos nevar novietot transporta līdzekļus,” norāda departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Pašvaldības policija regulāri saņemot izsaukumus uz šo vietu. Lai jau tā nelaimē nonākušie nebūtu jāsoda, nolemts, ka neatļautajā stāvlaukumā tiks izvietota policijas ekipāža.

“Ņemot vērā, ka šī teritorija bija strīdīga, Rīgas Pašvaldības policija sazinājās ar Būvvaldi, lai tā sniegtu oficiālu atbildi, vai tad tur drīkst novietot automašīnas, vai tā ir uzskatāma par autostāvvietu, vai nav,” stāsta policijas pārstāvis Toms Sadovskis. “Ņemot vērā, ka tika saņemta atbilde, ka tā nav uzskatāma par stāvvietu, radās situācija, ka Pašvaldības policijai faktiski nākas sodīt pēc tam, kad ir saņemti izsaukumi desmitiem automašīnu, kas ir slimnīcu apmeklētāji. Lai nebūtu šāda situācija un nevajadzētu mums bezsirdīgi sodīt slimnīcas apmeklētājus, tur šobrīd ir novietota patstāvīga ekipāža,” situāciju skaidro Sadovskis.

Viņš arī skaidro, ka par oficiālu stāvvietu to arī nevar pārveidot, jo šobrīd tā nav izbūvēta. “Vēlāk, kad jau ir visas būvatļaujas un sakārtots viss pārējais, tad ideālā gadījumā tur varētu būt stāvvieta,” neslēpj Sadovskis. Viņš atzīst, ka mūžīgi policija stāvlaukumā nevarēs stāvēt.

Ozola-Ahuna arī piebilst, ka agrāk, tagad jau smilšu laukums, iespējams, bija zaļā zona. Tas ir vēl viens arguments, kādēļ mašīnu tur aizliegts atstāt. Savukārt uz ceļa mašīnu nevar atstāt, jo tad nevar izmainīties divas pretī braucošas automašīnas.

17 komentāri
nu
tiešām, bezkauņas. Jau tā tur bija grūti tur atrast, kur novietot auto! Un kā ir pie Bērnu slimnīcas Vienibas gatvē? Uz ielas starp tramvaja sliedēm, pa kurām ātrumā traucas tramvajs un joslu uz ielas, kur brauc trolejbuss. Un ja ir 2 bērni - abi mazi, katrs stebere uz savu pusi - laikam cer, ka nobrauks jau pirms ierašanās slimnīcā, nebūs valstij līdzekļi jātērē.... Pie bērnu slinmnīcas Juglā vispēr bez maksas nevar (un, ja jāguļ pie bērna vairākas dienas?) Tā ir - iekasē no nelaimes piemeklātajiem, Ausainītis droši vien ar savu limo iebrauc tieši Uzņemšanā pa durvīm, ja gadījumā viņa atvasīte vai kaķis saslimis...
Ineta2
Aizliegums būtu loģisks, ja iebraucot Stradiņa slimnīcas teritorijā un vēloties nokļūt konsultatīvajā poliklīnikā, cilvēkam no laukiem ar kustību ierobežojumiem, būtu kur civilizēti auto nolikt. Diemžēl nav. 5 eiro tiek samaksāti par to, ka mašīna jānovieto nelabiekārtotā laukumā, no kuras bez pavadoņa vecāks cilvēks nemaz iziet nespēj, lai nepakluptu uz koku saknēm. Kauns un negods gan slimnīcai, kura šādi pelna uz tā jau nelaimē nonākušiem cilvēkiem, gan pašvaldībai un tās policistiem.
Bēda
Ne aiz laimes cilvēki tur mašīnu novietoja, nu Saskaņa pat to atņem. Nav spēka paciest netaisnību. Iznīcina Latvijas darba rūķus resnie runči gan no vienas, gan otras puses. Viss paliek dārgāks - pakalpojumi, zāles, nodokļi, viss. Žēl ka nevaru vairs aizbraukt
eeee
Tiek piemineti izsaukumi. ROdas jautajums kam taja nosturi ir izdevigi saukt policiju par placiti novietotam masinam??? Ne nu pilnigs bizdings. Ne tur kadam trauceja, neka. Izskatas drizak ka firmai, kas nodrosina slimnicas teritorija stavvietu biznesa bija par maz. Stukaci ibio. Par katru nokaveto minuti, kas ir vairak par stundu, iestajas jau 5 euro sods! Ta nevaji. Es gaidiju rinda pie arsta un mans pieraksta laiks kavejas, ka rezultata es partereju stundu. Nekaunas, ka tik naudu ievilkt nasis!
Ineta
Tas tikai tagad dežūrē policija,bet mēnesi atpakaļ man nācās samaksāt sodu 30 eiro un vēl kādiem 50 mašīnu īpašniekiem.
Uldis
Jāsauc lietas īstajos vārdos, tas ir vienkārši kretīnisms. Šai valstī nav iespējams normāli piebraukt un novietot auto nedz pie valsts pārvaldes iestādēm, nedz pie VID, nedz pie slimnīcām. Tikai maksā, pie tam, ja vēl konkrēti Stradiņu teritorijā, kur ir maksas iebraukšana, būtu jelkāda kārtība un iespēja novietot auto kaut par naudu. Gadiem par to runā, bet vieni "politveiksminieki" izliekas, ka problēmas nav un otri "policveiksminieki" tikpat cītīgi iekasē naudu no kā, no tiem, kas šiem neliešiem ar saviem nodokļiem samaksā algas.
No rajona
Interesanti,ko domā tie cilvēki,kuri uz slimnīcu nāk kājām? Tie kuri brauc ar sabiedrisko transportu. Tie kuri nav pieraduši piebraukt maksimāli tuvu sev vajadzīgajai vietai. Kundziņi atradušies. Nabadziņi. Nav kur dampi nolikt.
Lieciniece
Tie piebrauc pie vārtiem ar sabiedrisko. Ar privāto mašīnu tur pat iespraukties nevar. Un ja Tu ej kājām vai vari braukt ar sabiedrisko, tad Tev vēl ir paveicies. Daudzus vecus un knapi kustīgus tikpat veci tuvinieki cenšas ienest/ iebīdīt, īpaši tas attiecas uz Kardioloģijas nodaļau, kas tieši stāvvietas pusē. Neskaud citiem, ka neatņem kājas...
elementāri
Nuja, te jau Gņilam nesanāk tik daudz vatņiku vēlētāju kā tramvajos, ko par velti vizina, te tāds slimnīcas apmeklētājs vēl ņems un nomirs un nenobalsos, tāpēc divarpus gadus Gņilam nekādi nesanāk stāvvietu uztaisīt, lai gan tur ir liels neizmantots laukums dzelzceļa malā, kā radīts bezmaksas stāvvietai.
Anita
Mēs ar vienmēr tur atstājām mašīnu ,kad braucām uz pārbaudēm ,jo esam sirds slimnieki abi ar vīru,Tad sakārtojiet stāvlaukumu ,kur atstāt mašīnu.Tas jau būtu slimnīcai jāsakārto,vai atkal būs jāmaksā liekēžiem
Dace
Cik izmaksā mēnesi tāda ekipāža? Tā vietā,lai sakārtotu un atļautu stāvēt auto.
Neo
Nolādēts, no katra kvadrāt centimetra Rīgas dome cenšas izspiest Euro! Resnie Ušakova runči...
I.
Rijīgā Rīgas dome un pietuvinātie. Šoziem veselu mēnesi nācās ik dienu apmeklēt slimnīcu. Redzēju, kādi cilvēki tur lielākoties stājās. Skaidrs, ka pie slimnīcas jābūt normālam bezmaksas stāvlaukumam. Tās vietas sakārtošana būtu 'jābūt domes godalietai, nevis tur jānostāda tie treknie liekēži, kuriem tiešām būtu jānodarbojas ar daudzām Rīgā nesakārtotām lietām....
krokodila asaras
Divarpus gadus ilgusi muļķība joprojām ir muļķība. To vajadzētu saprast pat RD.
krokodila asaras
Protams. Pārsteidz tikai lētie makaroni no RD. Īstie demagogi laikam aizņemti ar vēlēšanām, stāvvietas nodotas Unai Ahuna-Ozolai. Un Sadovskim.
inna
Tā nav muļķība, tā ir RD stratēģija. Sabrauc letiņi no laukiem = pāķi, kas ir slaucamās govis, latvieši lai maksā par krievu pensionāru lekno dzīvi Rīgā. Turpiniet balsot par bezmaksas tramvaju un Barona ielu un ne to vien piedzīvosiet! Krājiet naudiņu, lai varētu apmaksāt soda kvītis pie Etnogrāfiskā Muzeja gadatirdziņa.
Automašīnu desmiti,
kas ir slimnīcas apmeklētāji. ©Sadovskis
Pievienot komentāru
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie

Populārākie
Interesanti