4. studija

Iespējams - bedrainākā iela Rīgā

4. studija

Ballīte pludmalē

Dārgā atskaitīšanās

Bezdarbniekam jātērē 8 no 50 eiro pabalsta ceļam, lai atskaitītos Nodarbinātības aģentūrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Vībiņos, nelielā ciematiņā Kurzemē, iedzīvotāju nav pārāk daudz un atrast darbu ir tikpat kā neiespējami. Bet kopš nesena laika ciemata bezdarbniekiem pabalsta saņemšanai jāmēro 70 kilometru tāls ceļš līdz Liepājai, un dažiem tas nozīmē katru otro mēnesi iztērēt 8 no 50 eiro,  tikai lai atskaitītos un turpinātu saņemt pabalstus.

Lai saņemtu pabalstu, reizi divos mēnešos darba meklētājiem jāreģistrējas Nodarbinātības valsts aģentūrā. Agrāk darbinieks no aģentūras pieņēmis bezdarbniekus netālajā Priekulē, bet tagad vieta likvidēta un bezdarbniekiem nākas mērot ceļu līdz Liepājai.

Bezdarbnieks Jānis stāsta, ka ceļš izmaksā aptuveni 8 eiro, bet viņa pabalsts ir 50 eiro.  Jānis saka, ka, braukājot uz Liepāju, no pabalsta vairs nav lielas jēgas.

Viņš nav vienīgais šajā pusē, kas saskaras ar šādu problēmu.

Viņš stāsta, ka līdzīgas problēmas bezdarbniekiem Embūtes pagastā un Vaiņodē un nav transporta, ar ko tikt uz Liepāju.

“Pagājušajā reizē pat domes priekšsēdētājs mūs aizveda, un arī bijis, ka domes priekšsēdētāja vietnieks arī mūs vedis,” stāsta Jānis.

Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas nodaļas vadītāja Dace Baumane skaidro, ka vietās, kur nodarbinātības aģents ir viens pats, bieži vien klients neiegūst visu informāciju, kas viņam būtu noderīga, jo bezdarbnieks reizēm arī nezina, ko paprasīt. Un, lai arī aģents vispārīgi zina nepieciešamo informāciju, dažreiz par detaļām vajadzētu vēl kādu speciālista konsultāciju, skaidro aģentūras pārstāve.

Turklāt klientu skaits Priekulē bija samazinājies uz pusi pēdējo divu gadu laikā, un aģentūra arī vērtēja darbinieku noslogotību, “un iznāca, ka Liepājā aģentiem ir lielāka noslodze, pat pārslodze, un tur šī slodze bija mazāka, arī tas faktors jāņem vērā”, saka Baumane.

Aģentūras pārstāve Sabīne Dzerkale stāsta, ka visvairāk attālināto darba vietu aģentūrai ir Latgalē. Kopumā aģentūrā ir 28 filiāles un 22 attālinātās darba vietas, “diemžēl šajās attālinātājās darba vietās ilgstošo bezdarbnieku procents ir nemainīgs gadiem, līdz ar to, pārceļot amata vietu no attālinātās darba vietas uz filiāli, mēs motivējam un mudinām klientus socializēties un atgriezties darba vidē, kā arī filiālē ir pieejams pilns pakalpojumu grozs arī ar citiem ekspertiem, konsultācijām”.

Jānis gan ir neizpratnē, kāpēc sazināties ar aģentūru, reģistrēties, un arī noskaidrot nepieciešamo informācija nevar internetā.  

 “Tur burtiski tas ir 10 minūšu jautājums, bet ja aizbrauc uz Liepāju, tad gaidi plkst.14.00, kad no Liepājas nāks autobuss, vasarā vēl tā, bet ziemā...” saka Jānis

Internetā var tikai iegūt bezdarbnieka statusu, apskatīties vakanču portālu un pieteikties vizītēm un apmācībām.

“Tomēr klātienes vizīte tiek saglabāta, tas ir cits formāts, tā ir cita kvalitāte, tas ir kārtējais apmeklējums, kura laikā mēs pārrunājam, kā viņam ir veicies, kā viņš ir meklējis darbu,” skaidro Dzerkale.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti