Ūdrītis pēc avārijas sacer dzejoli - veltījums sievai un lielākajai atbalstītājai Ilonai

Ar vārdu “augšāmcelšanās” Lieldienās katrs saprot ko citu. Piemēram, mūziķim Rolandam Ūdrim jeb Ūdrītim visīstākais augšāmcelšanās brīnums ir dzejolis, ko viņš sacerējis vairāk nekā gadu pēc smagās avārijas. Joprojām ratiņkrēslā, cīnoties par katru kustību un mācoties no jauna agrāk pašsaprotamas lietas, Ūdrītis ar šo dzejoli ir parādījis tuviniekiem un pats sev, ka viņa radošais gars nav salauzts.

Ergoterapeite Lelde Kalvāne rehabilitācijas centrā “Poga” ar Ūdrīti darbojas kopš rudens. Viņa vislabāk zina, cik daudz jau sasniegts un cik daudz vēl jāsasniedz. Tieši Ilona, Ūdrīša sieva un lielākais palīgs, izdomāja, ka viņam atkal jākļūst radošam. Un ieteica abiem ar Leldi ķerties pie dzejošanas.

Sākums bija grūts. Tie bija viens, divi vārdi stundā. Bet pēdējās rindiņas jau rakstījās raitāk, un dzejolim ir jēga.

“Es, protams, ļoti lepna! Jo dzejolis saucas Ilona Balode!”

Šis dzejolis tapis vārdu pa vārdam pērnā gada nogalē un šī gada sākumā. Bet visi, kas Ūdrīti pazīst, zina, ka šī ir patiesa augšāmcelšanās.

Ilona Balode

Ilona neko nezina un tā viņai iet
Ilona var rakstīt viņa  ir gara
Ilona ir gudra

Viņa ir mīļa
Ilona runā  muļķības
Ilona ...

Ilona ir manējā
Jā, Ilona neko
Jā, tev aizmirsti
Skaista, laimīga tu ej
Labi, ka tu nedomā.

Es gaidu, gaidu

Tev ēdienu olu
Es nemāku pagatavot
Kopā mēs varam daudz

Pagāja laiks un visi jaunie kļuva veci
Vienreiz es nācu pie tevis
Otrreiz es neiešu

“Viņš ir savādāks. Kodols jau tas pats Ūdris, ko es pazīstu! Dvēsele jau tā pati. Nav tik vieglprātīgs, ārišķīgs. Liekais ir nolobījies,” saka Ilona.

Kopš pērnā gada janvāra, kad Ūdris pakļuva zem auto, ģimene pieredzējusi īstu augšāmcelšanos. Jau no paša sākuma, kad ārsti ieteica nelolot cerības, Ilona tomēr ticēja. Tagad, kad Ūdris sarakstījis dzejoli, Ilona tic – viss atkal būs labi. Un kas zina, varbūt viņi abi atkal muzicēs kopā. 

Saistītie raksti
5 komentāri
klausītājs
Ūdrītis bija izcils mūziķis un dzejnieks. Neatkārtojams un orģināls! Diemžēl nosaukt to tagadējo sacerējumu par dzeju, šķiet kā tāda ņirgāšanās par viņu. Fitrējiet taču par ko slavējat! Prieks, ka Ūdrītis veseļojas un priecāšos, ja viņš atlabs kaut vai līdz viduvēja invalīda līmenim, bet neredzu par ko viņu glorificēt.
Latviešu valoda
Pēc šeit rakstītā var saprast, ka ir divas sievietes - sieva un glābēja Ilona.
muka
Ilona ir Ūdrīša posts un laime vienlaicīgi.
Es
Kā es jūs mīlu un domās sūtu spēku! Lai gan personīgi nepazīstu, jūs savā visā dodat arī man spītu un spēku! Lai nāk skaistas dienas un es zinu, jūs kādu dienu dejosiet!
oooob
Lai jums laba nakotne, Jus skaistas dveseles
Pievienot komentāru
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie

Populārākie
Interesanti