Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Andri Vilku un Liānu Langu

Rīta Panorāma

Intervija ar Baibu Dēķēnu

Eiropas veselības apdrošināšanas karte nepasargās no lieliem izdevumiem

Ārvalstu ceļojumu laikā apdrošinās 66% Latvijas iedzīvotāju, EVAK nepasargā no lieliem izdevumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus ārvalstu ceļojumu laikā, der atcerēties par ceļojumu apdrošināšanu, ko izmanto vien divas trešdaļas. Papildus iespēja ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK), kura ES sedz neatliekamās palīdzības sniegtos izdevumus. Taču tā nepasargā no citiem lieliem izdevumiem, piemēram, pacienta nogādāšanu viņa mītnes zemē.

Dodoties ceļojumā, jāatceras, ka EVAK cilvēkus nepasargā no lieliem izdevumiem par medicīnas pakalpojumiem. Kopš Latvija ir iestājusies Eiropas Savienībā (ES), īslaicīgi apmeklējot kādu citu dalībvalsti, vienmēr būs spēkā bezmaksas EVAK, ja vien cilvēks to pirms ceļojuma ir izņēmis Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

"EVAK  nesedz visu, kas ir nepieciešams ceļojuma laikā. Tā sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību ES, bet ir medikamenti, pakalpojumi, zobārstniecības pakalpojumi, pacientu iemaksa, ko nesedz EVAK un pats galvenais, ko nesedz EVAK, ir repatriācijas izdevumi," Latvijas Televīzijai pastāstīja apdrošināšanas uzņēmuma "Gjensidige Baltic" Personu apdrošināšanas nodaļas vadītāja Ludmila Ščegoļeva.

Tādēļ ceļa izdevumi uz mājām, ja ārvalstīs nācies vērsties pēc medicīniskās palīdzības, bieži vien veido lielākos izdevumus. Reizēm cilvēku transportēšanai uz Latviju nepieciešams īrēt speciālu lidmašīnu vai neatliekamās palīdzības automobili.

Apdrošinātāji skaidro, ka, piemēram, ziemas periodā visdārgāk par ārstēšanos ir jāmaksā Francijā, Itālijā un Austrijā, kur samērā viegli ir gūt dažādas traumas slēpošanas kūrortos. "Izmaksas varētu būt no 8000 līdz 15 000 eiro.

Ja mēs runājam par vasaras ceļojumiem, tad populārajā Turcijā un Bulgārijā būs vidējas izmaksas par apdrošināšanas gadījumu, tās šajās valstīs svārstās no 500 līdz 900 eiro. Ja cilvēkam būs nepieciešama apendicīta operācija, tad izmaksas būs no 6000 līdz 15 000 eiro," skaidro "Gjensidige Baltic" pārstāve Ščegoļeva.

Ārlietu ministrija (ĀM) ceļotājiem iesaka papildus EVAK pie apdrošinātājiem iegādāties ceļojuma apdrošināšanu. Izmaksas par šo pakalpojumu ir lētas - zem viena eiro dienā. Ministrija aicina rūpīgi izlasīt līguma nosacījumus, lai pēc tam nerastos nesaprašanās. "Pagājušogad tādu gadījumu, kad personai bija nepieciešama medicīniskā palīdzība, bija gandrīz 200. Lielākajai daļai gadījumu personas bija apdrošinājušies.

Diemžēl ĀM nevar segt ārstēšanās vai repatriācijas izdevumus. Tie ir jāsedz tuviniekiem vai arī pašai personai," pastāstīja ĀM pārstāvis Ivars Lasis.

Nesen veiktā aptauja, kurā piedalījušies tūkstotis cilvēku parāda, ka ceļojumu apdrošināšanu iegādājas vien 66% un katram 12.Latvijas iedzīvotājam kaut reizi ir atgadījusies nelaime ārvalstīs, vai nu medicīniska rakstura, vai nozaudēta bagāža, vai atcelts lidojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti