Tviterapskats: Strīdi par tviteri, Āboltiņas patriekšana un centieni uzvarēt internetu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pēc dažu nedēļu izmēģinājumiem, kad tviteris ļāva garāk izteikties atsevišķiem tā lietotājiem, no šīs nedēļas divreiz garāk rakstīt drīkst ikviens. Tomēr vismaz sākumā ne visi čivinātāji ar tādu privilēģiju prot apieties. Savukārt Bauskas novada dome tīmekļa lietotājus pat mēģināja ierobežot, tā teikt, cenšoties uzvarēt internetu.

Daži izredzētie jau kopš oktobra beigām tviterī varēja izpausties nevis ierastajās 140 rakstu zīmēs, bet gan dubultā apjomā – 280 zīmēs. Lai gan daļa pukojās par tiem, kas nu kļuvuši izredzētāki par citiem, izskatījās, ka tie izredzētie tik garu izteikšanos nemaz negrib vai neprot likt lietā.

Tviterapskatā par pašu tviteri, Āboltiņu un Bauskas domi
00:00 / 05:51
Lejuplādēt

Taču no šīs nedēļas divtik lielas iespējas dotas katram. Daudzi bez īpašām emocijām jauno kārtību pieņem un savas domas izpauž izvērstāk. Bet viena liela daļa kā tādi mazi bērni, kas tikuši pie jaunas mantiņas – kāds visas 280 zīmes pierindo ar cipariem vai vienādiem burtiem, bet cits sakāmo atkārto divas reizes, lai laukums tiktu aizņemts.

«Mums solīja komunismu, bet dabūjām 280 zīmes tviterī,» arvien koncentrētā versijā izsakās Leons Melis.

Arī Jurģis Liepnieks ar tādu izaicinājumu uzreiz galā netiek:

 

Savukārt Jānis Zalgauckis cer uz labām lietām. «Gaidu, ka tagad tviterī biežāk / vairāk būs dzeja,» viņš raksta. Tikmēr Līvs Hammets noraizējies par dzejotājiem, kurus izteiksmes plūdi piemeklē pēc draudzēšanās ar ko grādīgu. Līvs raksta: «Tās 280 zīmes ir diezgan bīstamas cilvēkiem pālī. Man jau bija problēmas ar 140 :D»

Bet, kamēr tviteris pamazām pierod pie interneta paplašinātajām iespējām, Bauskas novada dome nolēmusi pret internetu iet cīņā.

Dome saviem darbiniekiem aizliegusi piekļuvi vietējā laikraksta «Bauskas Dzīve» portālam. Dome skaidro, ka pašvaldības darbiniekiem nav ko lasīt «Bauskas Dzīvi», jo viņu amata aprakstos tāda nepieciešamība nav iekļauta. Turklāt portālā esot daudz anonīmu un neglītu komentāru, tāpēc darbiniekiem nevajag tādas apgrēcības lasīt.

Tviterlietotāja Vārdotāja secina, ka «Ar šādu argumentāciju arī tualetes varētu aizslēgt - jo šaubos, vai kādam amata aprakstā ir minēts labierīcību apmeklējums...»

Andris Kārkluvalks tvīto

 

Savukārt Evita Puriņa vērtē, ka par Bauskas domi vēl nesen radies iespaids kā par vienu no jēdzīgākajām. Bet aizliegums lasīt avīzes portālu viņu pārsteidzis. «Un apbrīnojami argumenti. Varētu padomāt, ka @bauskasdzive portālā citplanētieši raksta, nevis baušķenieki, kuriem pašvaldība kalpo,» saka Evita.

Bet tviteris šonedēļ daudz šūmējās arī par lielo politiku.

Proti, par partijas «Vienotība» valdes pēkšņo lēmumu izslēgt kādreizējo partijas līderi un arvien Saeimas frakcijas vadītāju Solvitu Āboltiņu. Viņai tas bijis pārsteigums, jo izslēgta tikusi aizmuguriski, kamēr pati baudīja kultūras dzīvi.

Ko saka tviteris?

«Ašerādens izdarīja to, ko jau vajadzēja darīt Piebalgam,» pauž Juris Celmiņš: «Proti, izslēdza Āboltiņu no partijas. Partiju nevar vadīt divi cilvēki.»

Gintai Vilcaanei, «Domājot par @VienotibaLV nu jau bijušo līderi Solvitu Āboltiņu, prātā nāk - "kas citam bedri rok, tas pats tajā iekrīt"... #Solvitasliktenis»

Nav gan tā, ka visi tvītotāji būtu pret Āboltiņu. Piemēram, Martastante raksta:

 

 

Savukārt Krišs Ēlerts par notikušo pavērsienu uzjoko: «Pārfrāzējot vienu tvītu pirms kāda laika: Šlesers raud, Šķēle raud, Āboltiņa raud, Urbanovičs neraud, jo Maskava asarām netic.»

Kā neticams Jūrmalas tiesai šonedēļ klajā nāca fakts, ka pašā tiesā izkūpējusi pirms divdesmit gadiem skatītā lieta par kādreizējā premjera Ivara Godmaņa saistību ar tā dēvēto čeku.

Godmanis tolaik tika nokristīts kā tīrs no sadarbības ar VDK. Taču fakts, ka biezā mape ar visiem dokumentiem pazudusi, sašutinājis gan VDK izpētes komisiju, gan tviterlietotājus.

«Šausmas, Godmaņa lieta pazudusi! Bet kad mēs reiz apjēgsim, ka 80.g.beigu/90.gadu sākuma arhīvu lietas ir tik izpluinītas, ka normāla pētniecība nav iespējama,» saka Kaspars Zellis: «Tā vēsture mums ir nozagta, un jau sen!»

Bet Ģirts Birziņš secina, ka «VDK bija un acīmredzot vēl aizvien ir ietekmīgākā organizācija Latvijā. Savējie tiek piesegti visos līmeņos. Profesionāli nostrādāts!»

Šis notikums aktualizē arī veco stāstu par čekas maisu atvēršanu, lai gan tajos no 26 tūkstošiem aģentu palikuši labi ja četrarpus tūkstoši.

Kaspars Lagzdiņš tviterī teic, ka «Maisus atvērs tad, kad būs nomiris pēdējais iespējamais liecinieks, kurš varētu apstrīdēt kādas personas neatrašanos sarakstos.»

Bet ar vējaino Lāčplēša dienu šajā nedēļas nogalē sācies patriotisko notikumu cēliens. Nākamnedēļ mūsu valstij apritēs 99 gadi, tādēļ cerēsim uz pozitīviem 280 zīmju stāstiem arī tviterī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti