Žanete Auziņa: Olimpieši Phjončhanā - Latvijas, Baltkrievijas vai Polijas?

Sporta apģērbu kolekcijas Latvijas olimpiskajai delegācijai Phjončhanas ziemas olimpiskajam spēlēm dizaina risinājumi ir realizēti ļoti "skolnieciski" un klasiski pareizi, ievērojot kolekcijas kopējo kompozīciju un pielietojot modernus materiālus.

Veiksmīgi risinājumi ir ziemas sporta jakām un cepurēm. Logotipu izvietojums un burtu fontu risinājums uz apģērbiem ir korekts, izņemot sporta apģērbu zīmola "4F" logotipu.  

Diemžēl, nevaru nosaukt šo kolekcijas dizainu par atmiņā paliekošu un nacionālo identitāti raksturojošu, izņemot krāsu salikumu un rakstu pielietojumu.

Šāda kolekcija varētu būt arī Baltkrievijas vai Polijas sportistiem. 

Dizaineru komanda varēja būt radošāka un atraktīvāka, strādājot pie krāsu izvēles risinājumiem. 24 mēneši ir pietiekami ilgs laiks, lai atrastu sportiski elegantākus un mūsdienīgākus risinājumus, un šajā laika posmā var izstrādāt vismaz sešas šādas kolekcijas.

Latvijai ir arī zaļi meži, zila jūra un balts sniegs. Mums ir izcili grafiskie dizaineri, kuri varētu piedāvāt mākslinieciski augstvērtīgākus grafisko elementu risinājumus.

Varbūt ir pēdējais laiks dot iespēju strādāt pie Latvijas olimpiskās delegācijas apģērbu komplektiem Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem un radošo dizaineru komandu vadīt Latvijas modes dizainerim, kā arī vismaz daļēji nodrošināt apģērbu ražošanu arī Latvijā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārpus ētera
Ārpus ētera
Jaunākie
Populārākie
Interesanti