Ingvilda Strautmane: Frankfurtes grāmatzīmes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Frankfurte. Jūs jautāsiet, vai es te redzu ko īpašu uz ielām bēgļu krīzes sakarā. Nē. Viss izskatās apmēram tāpat, kā pagājušajā gadā ap šo laiku, kad Frankfurtē sabrauc grāmatizdevēji, autori, tulkotāji, grāmattirgotāji no visas pasaules, lai piedalītos pasaules lielākajā grāmatu gadatirgū.
 

Bet pilsētā tāpat vakaros kāds ubago pie stacijas, tāpat kāds klaiņo, tāpat kādi bariņos uzvedas skaļāk nekā pārējie, tāpat aiziet kāda sieviete, kurai var redzēt tikai acis, tāpat. Varbūt tikai policistus redzu vairāk. Iespējams, ne mese, ne lidosta, ne Zahsenhauzena, kur ēdam vakariņas, ne pat centrālā stacija nav tās īstās vietas, kur ieraudzīt "bēgļu krīzi". Tomēr bēgļu jautājums ir meses dienaskārtībā, gan diskutējot par robežām robežpārkāpšanas laikmetā, gan mākslas un literatūras lomu.

Indonēzija

Indonēzija ir šī gada centrālā viesu valsts Frankfurtē. Un kāds vācu pāris, iedams pa Indonēzijas halli, to nosauc par "brūnumzemi". Un viņiem ir taisnība, jo Indonēzija visapkārt esošās burzmas apstākļos piedāvā klusinātu skaņu, klusinātu gaismu, kas līst no batikotiem lukturiem, piedāvā izbaudīt savu garšvielu smaržas un bambuskoka instrumentu skaņas. Indonēzijas salu cilvēku tautas tērpos dominē ne vairs klusināta, bet ļoti koši oranža krāsa. Un viņu rakstu ornamentus mēs varētu nosaukt arī par savējiem. Varbūt laiks meklēt kopīgas saknes? Un atklāt indonēziešu literatūru, kas pagaidām ir neapgūta sala.

Latvija

Latvijas nacionālais paviljons aicina Raiņa telpā. Varbūt aicina pārāk piesardzīgi un neuzkrītoši. Tiem, kas tur ieiet, apsēžas un uzliek austiņas, tiem ir iespēja klausīties Raiņa dzeju angļu valodā un skatīties Raiņa rokrakstā vai varbūt jūras viļņos ("Raiņa telpa" Mailītis un Mailītis).

Londona

Latvijas gatavojas kļūt par viesu valsti Londonas grāmatu gadatirgū 2018.gadā. Frankfurtē ir notikusi tikšanās ar Londonas pārstāvjiem, kā arī ar Igaunijas un Lietuvas pārstāvjiem, mēs būsim kopā - trīs Baltijas valstis. Tas nozīmē - nāksies saskaņot savas ambīcijas, koncepcijas un vērienu. Londonas projekta vadītāja ir Inga Bodnarjuka. Viņa arī atklāj, kā turpmāk varētu tikt sadalītas funkcijas, kuras līdz šim pildījis Latvijas Literatūras centrs. Londonas projekts - Ventspils starptautiskajai rakstnieku un tulkotāju mājai, rakstnieku mobilitāte un latviešu literatūras tulkošana - Rakstnieku savienībai, starptautiskie grāmatu tirgi - Latvijas Grāmatizdevēju asociācijai.

Tiksimies Londonā!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti