Edgars Kupčs: Tumsonīga, rasistiska un naidīga bēgļu nometne

Aizvadītajā nedēļas nogalē uz nu jau desmito salidojumu kāda trešā daļa vai mazliet mazāk kursabiedru tradicionāli nebija ieradušies, jo jau labu laiku viņi par savām dzīvesvietām dēvē Berlīni, Londonu vai Oslo, nevis Alūksni, Saldu vai Rīgu. Iegūtā izglītība, spēja to likt lietā vai darba devēju novērtējums, lai vilktu dzīves prieka nastu Latvijā, bija nepietiekami. Turklāt izšķirīgi lielajās izvēlēs nemaz nebija krīzes gadi, kā varbūt varētu domāt.  

Viņu dienām un nedienām divu vai divarpus stundu attālajās pilsētās gan līdzi sanāk sekot mazāk nekā radagabaliem, kas arī pirms dažiem gadiem vismaz uz laiku mūsu valstij pateica ardievas. Sīkie svin dzimšanas dienas, kur apsveikuma kartīšu kaudzes rotā uzraksti "Happy Birthday", bet citam kopbildē ar kaut kā bērnudārzveidīga beidzējiem no vairāk nekā divdesmit bērniem pāris ir ar gēnu neiesauļotu ādas krāsu. Tāda izcelsmes valstīm zudusī paaudze.

Viņus visus vieno mūsdienīgo bēgļu liktenis. Atšķirībā no tiem bēgļiem, par kuriem Latvijā pašlaik karstgalvji runā emocionāli, bet gudrākie skeptiķi bailēs no rasisma pasprukšanas glumi izzelē pa kādam teikumam, vairums mūsējo un viņējo lielo valstu pilsētās nokļuvuši brīvprātīgā piespiedu kārtā. Pusērtās "ļotenēs", autobusos vai savos spēkratos. Un tikpat brīva ir viņu izvēle apciemot savas dzimtenes, radus un draugus. 

Laikā, kad no Latvijas dažos gados emigrējuši vairāk nekā 250 000 cilvēku, nu par mūsu zemes galveno problēmu kļuvis jautājums par 250 bēgļu uzņemšanu.

Kā ierasts, šādās reizēs mūsu demokrātijā, iecietībā un citās rietumnieciskās vērtībās gliemeža ātrumā attīstījusies sabiedrība ļaujas rasisma valdzinājumam tā visspilgtākajās nokrāsās. Tikpat ierasts, ka bēgļu jautājums ir lieta, kur viskrāšņāk savu aprobežotību pamanās tautās laist visādi iesalnieki, dombravas un citi it kā nacionālveidīgi noskaņotie. Nejauši tikuši Saeimā, kur tagad bauda teju trīsmēnešnieku atvaļinājumu, viņi labi zina, ka ar tik gudru naida politiku spēs savā politiskajā kapitālā noturēt tādās pašās vērtībās dzīvojošos un izmirstošos onkulīšus un tantiņas. Bļaustīšanās talkā ar juridisku palīdzību pat devies tas pats bijušais Valsts prezidenta kandidāts, kura gēni vēl pavasarī daļai pašu nacionāļu esot ļāvuši paveldzēties antisemītiskās baudās, iestājoties pret tādu netīrasiņu kandidātu.

Pārējie varas politiķi ielēkuši līdz šim ierastajā «zaļzemnieku» glumēšanas vagonā. Iespēju atturēties no šaubu mētāšanas neizmanto pat opozīcijas «saskaņieši», kam diez vai vajadzētu izcelties bēgļu jautājumos. Savukārt «Vienotība», kā pēc dziesmusvētkiem un citām reizēm jau ierasts, tumsonīgo koalīcijas biedru plucināšanai izlikusi iekšlietu ministru Kozlovski.

Viņam nu jātaisnojas par saujiņas bēgļu izmitināšanu un «milzīgajiem» pabalstiem, jāsola, ka neļaus bēglim līdzi ņemt vairāk par vienu sievu un jāgarantē, ka te atbraukušie nenoēdīs kaimiņtantes tupeņus un neiekāros kādu baltu rīdzinieci. Varbūt tāpēc nav brīnums, ka ministram nav laika pieskatīt valsts galveno policistu, lai diētu reklamēšanas vietā viņš patiesi gādātu par valsts iekšējo drošību. 

Pēdējās nedēļās redzamā tā dēvēto politiķu psihošana vai klusēšana (kas arī ļauj noprast nostāju pret bēgļiem) spilgti apliecina mūsu valsts attīstību, kurā ceturtdaļmiljons iedzīvotāju emigrējot izvēlējušies nepiedalīties. Tā parāda pie varas esošo redzesloka plašuma un viņu vēlētāju (arī manas) spējas ievēlēt tādus, kas savu laiku veltītu ekonomikas attīstībai, izglītības sistēmas sakārtošanai un drošības stiprināšanai. Līdzšinējie panākumi, pašreizējā rīcība un runas rāda, ka paši savu valsti esam izveidojuši vai gribam nostiprināt kā sava veida bēgļu nometni, kur pietiek ar vienas laivā līdzpaņemtās tašiņas domāšanas līmeni.

Tāpēc vismaz kādu cerību raisa jaunā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pirmās darbības, nekautrējoties slānīt paštīksmībā ieslīgušos politiķus.

Šorīt viņš izteicies, ka «Latvijas politiķiem vajadzētu atturēties no protestiem pret plānoto bēgļu uzņemšanu». Maz gan ticams, ka Vējoņa vārdi spēs piebremzēt visādus naidpilnos nacionāļveidīgos, kas atturību pierādījuši tikai jēgpilnā strādāšanā, nevis darbos, kas kārtējos latviešu bēgļu simtus atturētu pamest šo zemi.

Saistītie raksti
41 komentārs
hhh
Vai autors ir redzejis video youtube.com par to kas notiek Kalē? Vai ir redzējis iebrucēju pārākuma sajūtu pret kravu šoferiem, kad tos dzen ārā no kravām? Vai ir izdarijis secinājumus par to kāda ir attieksme no bēgļiem pie robežas vēl neiekļūstot tunelī. Par to kad komūna būs pietiekoši liela un centīsies uzspiest savas tiesības.
;)
11. gadsimtā zemgaļi cīnijās pret kuršiem
rob
Civilizācija ir kā kultūraugs, kuru ir jāsargā, bet musulmaņu migranti ir kā nezāles, kas iznīcina visu, kur tie savairojas. Ja ļaut zemeņu dobē savairoties balandām, tad tur nekas noderīgs vairs neaug. Ja autoram ir pazudis skaidrs redzējums uz dzīvi, tad tas nemaina lietu kārtību. Painteresējaties, kas notiek Malmē, Oslo, Londonā, Parīzē, Marseļā un citur. Painteresējieties, kāda ir musulmaņu morāle un attieksme pret mūsu vērtībām. Diemžēl, kad autors sapratīs, ka viņam nebija taisnība, būs stipri par vēlu un arī mūsu valsts būs viena vienīga degradēta vide.
Rolands
Tici man arī Tu ātri vien kļūsi par onkulīti ,tāpēc nespļauj traukā no kura pats drīzi dzersi
kola
mērkaķus mums vairāk nevajag
doma
interesanti, kāpēc jāuzņem šie 250 laimes meklētāji no Āfrikas? Varbūt tomēr labāk uzņemt 250 bēgļus no kara skartās Ukrainas, tiem vismaz klimats ir tuvāks un arī mums tas būtu saprotamāk. Nevis kaut kādi melnie, kuriem pat nav ne mazākās sajēgas, kur viņi kartē atrodas un ko te varētu darīt (lasi - nedarīt).
Luixam
Mēs palīdzam Ukrainai jau tagad, var būt ne tik acīmredzami un daudz, cik vajadzētu, bet palīdzam. Jā, arī Ukrainai vajag palīdzēt, bet tas neatceļ faktu, ka Eiropa ir mūsu mājas un mums ir jāpalīdz arī Itālijai tikt galā ar to vājprātu. Cik ir spēks un resursu.
Luix
Ukrainai nevajag palīdzēt??!!!
tāpēc, ka
Itālija, Grieķija un citas Vidusjūras valstis netiek galā ar to ārprātīgo plūsmu. Tik vienkārši. Ja mums vajag palīdzību, mēs saņemam, ja vajag citiem - palīdzam.
krā
Es esmu pret dažu valstu jaukšanos citu valstu iekšējās lietās. Kāpēc Āfrikas un arābu valstīs notiek kari? Kāda mārrutka pēc musulmaņiem u.c. tautām un reliģijām nepieciešama demokrātija, kas, uz ko balstoties, to ir izlēmis? Kāpēc dažiem šķiet, ka pasaulē nevar pastāvēt valstis ar savām tradīcijām, kāpēc tas jānojauc, tādējādi izceļot nemierus? Kāpēc demokrātija jāievieš visur un par katru cenu? Un kāpēc desmitiem un simtiem tūkstošiem cilvēku šīs uzmācīgās demokrātijas dēļ jāpamet savas mājas un jānāk pilnīgi svešās zemēs un jālūdz pabalsti? Visbeidzot es esmu pret cilvēku kontrabandu, ko tik rūpīgi atbalsta ES valdošie. Mēs neesam ne rasisti, ne ļauni cilvēki, bet mums jāsaprot, kā vārdā ir noorganizēta šī "tautu staigāšana", kas būtībā nav vajadzīga ne tiem, kuri spiesti bēgt, ne tiem, kuriem viņi jāuztur. Mums vajag saprast, kam tas viss ir vajadzīgs. Ja visas tautas dzīvotu mierīgi katra savās mājās, šādu sarunu nebūtu. Nevainojiet latviešus, viņi ne pie kā nav vain
NS Taisnīgums
Vai var ticēt valdībai, ka 250 imigrantu uzņemšana ir vienreizējs pasākums, un nākotnē Latviju imigrantu pieplūdums neapdraud? Nē, tam nevar ticēt. Latvijas politiskā elite ļoti viegli piekāpās ārējam spiedienam šajā jautājumā šoreiz, un piekāpsies arī citu reizi. Ļoti zīmīgi izteicies eiroparlamentārietis Artis Pabriks „…Latvija tagad nav gatava uzņemt lielu bēgļu skaitu. Tāpēc prātīgākais būtu sākt ar minimālu bēgļu skaitu. Tādējādi gan pašvaldības, gan sabiedrība vieglāk pierastu pie bēgļiem. http://www.taisnigums.lv/2015/07/uzspiestai-imigrantu-ievesanai-latvija.html
NS Taisnīgums
4.augustā protesta akcijā pie Ministru kabineta Rīgā teiksim NĒ nelegālo imigrantu ievešanai! Biedrība "Tēvijas Sargi", sadarbībā ar politisko partiju Nacionālā savienība "Taisnīgums", Nacionālo Apvienību, vīru kopu "Vilki", biedrību "Dieva Suņi", avīzi "DDD" un citām nacionāli domājošām organizācijām un pilsoņu kopām, 4.augustā rīko protesta akciju pret Latvijai uzspiesto imigrāciju. Laiks- pulksten 18.00, vieta- Brīvības 36, iepretim Ministru kabineta ēkai. Nāc pats, aicini līdzi draugus, radus un kolēģus! http://www.taisnigums.lv/
Janis
Labs raksts! Super moderna sabiedriba ar dziesmoto revoluciju, nobijusies Eiropas limena izaicinajumu prieksa. Tauta lepojies, dala Tevis ir mietpilsoniska. Griekijas un Italijas vieta, atvertu robezas, lai tie 100 tukstosi beglu brauc, kur acis rada. Tad musu nac.tirlini lekas Brisele un breks glabiet. Malacis, Edgar, par rakstu.
Rita Ruduša
Paldies autoram par rakstu. Nebeidz pārsteigt divas lietas - cik īsa ir nācijas atmiņa (dīpīšu nometnes un latviešu bēgļi ir pavisam nesena vēsture) un cik naski mēs joprojām esam uz anonīmu drazu izgāšanu internetā.
Ak,
DP un latviešu bēgļi maz ietekmēja tos, kas dzīvoja šeit uz vietas, tās nav ex-padomju cilvēku atmiņas, atmiņās vien radi, paziņas, kas dzīvo citā pasaulē, tādēļ arī lielākajai daļai to grūti saistīt ar šodienas situāciju.
Jānis
Autors samet vienā katlā rasismu, imigrāciju un bēgļus. Bet tas viss nav vienā katlā metams. Rasisms ir tad, ja kāds ir pret to, ka Aminata pārstāv Latviju Eirovīzijā dēļ viņas ādas krāsas. Imigrācija ir tad, ja cilvēks, izmantojot likumā paredzētās metodes pārvācas uz īsāku vai ilgāku laiku uz kādu valsti, lai tur strādātu. Bēgļi, pēc būtības, ir cilvēki, kas mūkot no kara uz laiku līdz kara beigām, tiek uzņemti blakus esošās valstīs, bēgļu nometnēs. Es esmu pret rasismu. Ne par vienu nevajag spriest pēc viņa ādas krāsas. Es esmu par legālu imigrāciju. Ja cilvēks ir nokārtojis nepieciešamās formalitātes, ir izglītots un ir atradis darbu/nodarbojas ar uzņēmējdarbību un integrējas, tur nav nekas par ko pretoties. Es esmu par palīdzību bēgļiem. Ja lietuvā būtu karš, tas būtu mūsu svēts pienākums, palīdzēt brāļiem. Bet neiet jau runa par to. Iet runa par cilvēku kontrabandistu organizētu masveida nelegālo imigrāciju Eiropā. Nu nevajag mums to.
Kas notiek?!
> "Tumsonīgie koalīcijas biedri". > "visādi iesalnieki, dombravas un citi it kā nacionālveidīgi noskaņotie. Nejauši tikuši Saeimā." - - - Vai es pareizi saprotu, ka citētās lamas un apvainojumi Latvijas sabiedriskajā medijā publicētas un tiek izplatītas par valsts naudu? Pie zināmas LSM tendenciozitātes jau bijām pieraduši, taču šis gabals pārspēj jebkuras robežas. Vai LSM pamazām sāk līdzināties kaimiņvalsts "sabiedriskajam medijam" ВГТРК, kur arī tamlīdzīgos toņos attēlo tos politiskos spēkus valstī, kuri domā un dara "nepareizi". Vai varat iedomāties šādu vārdu caureju, piemēram, BBC sabiedriskajā medijā? Kas notiek Latvijā?
Atis
Notiek tas kam jānotiek ja ievēlē Vienotību Saeimā un korespondenti ir Streipa skolnieki.
ieteikums
Kupčveidīgais (pēc analoģijas ar to. kā viņš apsaukā citus) lai pieņem bēgļus savā mājā. Nevēlēšanās pieņemt nav rasisms, jo Dievs katram devis savu zemi. Irākas armijai trūkstot rekrūšu, Jau tagad Latvijā alternatīvo statusu saņem Sītijas armijas dezertieri. Kupčveidīgajam šķiet, ka Latvijā Latvieši vēl par daudz, vajag atšķaidīt. Starp citu, ja angļi vai īri nolemtu visus latviešus sūtīt atpakaļ, tad tās ir viņu tiesības.
Rolands
Ja kāds tik ļoti vēlās palīdzēt bēgļiem-adoptējiet, izglītojiet, barojiet par savu naudu;)
Pievienot komentāru
Jaunākie
Populārākie
Interesanti