• Otrdiena, 2017. gada 25. aprīlis
  • Vārda diena: Līksma, Bārbala
Rīgā +3°C, D vējš 10m/s

Engures novads

Ziņojumu dēlis

Komentāri (22)

Tev noteikti rūp, kas notiek tavā novadā un, iespējams, TIEŠI TU zini, ko ieteikt tiem, kas grib vadīt tavu novadu. Noasfaltēta iela? Korim sapirkti jauni tērpi? Vēlēšanas taču tuvojas! Bet kas ir darīts vai ignorēts visus šos 4 gadus? Runā!

Kaira Egle

Paldies Smārdes pagasta iedzīvotājai, kas atbildēja žurnālistei par izglītības kvalitāti Engures vsk., kas atrodas Engures pagastā, par pamatu ņemot savu izpratni par skolotāju darbu kopumā un skolēnu neviendabīgo kontingentu. Žurnālistes jautājums bija virspusējs, negāciju rosinošs, salīdzinot izglītības kvalitāti vienā novada izglītības iestādē ar kopējo izglītības kvalitātes reitingu pārējos valsts novados. Vidusskolu kvalitāte valstī (pēc jaunākās informācijas) tiks noteikta par pamatu ņemot obligāto centralizēto eksāmenu kārtošanas indeksu. Ja šis indekss ir zemāks par 30%, tad ir diskusija, ka izglītības process nav kvalitatīvs. 2015./16.m.g. Engures vsk. CE indekss bija 49.1% (VISC informācij). Turklāt CE ir iespēja kārtot arī tiem vidusskolēniem, kuriem mācību laikā ir piemēroti atbalsta pasākumi, kas var samazināt CE kopprocentu. Taču tie visi ir mūsu novada jaunieši, kuriem ir tiesības iegūt kvalitatīvu izglītību uz vietas Engurē. Analītiski izvērtēsim mēdijos pausto inform.!

Māris

Analītiķi ir jau izvērtējuši, ka novadu skolas ar zemu kvalitāti ir jāklapē ciet. Nav ko šķiest līdzekļus uzturēšanai. Novadam Jānodrošina transports skolēnu aizvešanai uz skolām, kur tas līmenis tiek nodrošināts. Jaunjelgavas novadā arī aizklapēja ciet vidusskolu, jo nepietika skolēnu. Pie tā, ka cilvēki bēg prom no novadiem, kur nav darba, neizbraucami ceļi, skaidrs, ka nav vainīgas skolas un skolotāji, bet gan novada vadība.

Smārdes pagasta uzņēmējs

Nupat notikušajā Latvijas Zemnieku savienības kongresā tika izteikts izcili labs priekšlikums - ja mēs nevaram izcīnīt Eiropā konkurētspējīgus nosacījumus saviem zemniekiem, varbūt atlaižam viņiem nekustamā īpašuma nodokli? Ko par to domā Engures novada savēlētie "tautas kalpi"? Engures novada Smārdes pagastā ir ievērojams lauksaimniecības zemju īpatsvars un lauksaimnieciskā darbība. Jādomā, ka Engures novada vadība nedomā tikai par lidostas projektiem, bet arī par sava novada lauksaimniekiem.

Netaisnība ar zemes nodokli

Kā var būt tā, ka dome nekustāmā īpašuma nodokli lidostai atcēlusi jau kādus 10 gadus? Šie neko nedarīja visu laiku un nodokli arī nemaksāja. Toties citiem uzņēmējiem un iedzīvotājiem dome katru gadu krāmē virsū arvien lielākas un lielākas summas par zemi. Tagad jaunajam lidostas īpašnieks miljonāram arī zemes nodokli neliks maksāt, bet no nabagiem kāš un kāš!

Inese

Pec skolotajas Slavinskas teikta saprotu ka Smardes skola macas berni tikai no nelabveligam gimenem tapec tadas sekmes. Varbut so skolu slegt un visus bernus uz specialam skolam

Rihards

Man patika tās 4 tantiņas pie domes, kas kampaņoja par Smārdes pašvaldību Tautas Panorāmai. Viss mums te rozēm nospraudīts, pasauc tik Gundariņu, ja ko vajag:) Nez vai uz vēlēšanām būs mēģinājums atkārtot to pašu Zaķa Latgales scenāriju.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000

Vai vietvaras politiķi izmanto tavu naudu priekšvēlēšanu aģitācijai? Esi vērīgs un pamani domnieku aizdomīgu aktivitāti par pašvaldības naudu! Nobildē un ziņo mums!

Reportāža no notikumu vietas

Tautas panorāma Engures novadā