• Otrdiena, 2017. gada 25. aprīlis
  • Vārda diena: Līksma, Bārbala
Rīgā +3°C, D vējš 10m/s

Baldones novads

Ziņojumu dēlis

Komentāri (17)

Tev noteikti rūp, kas notiek tavā novadā un, iespējams, TIEŠI TU zini, ko ieteikt tiem, kas grib vadīt tavu novadu. Noasfaltēta iela? Korim sapirkti jauni tērpi? Vēlēšanas taču tuvojas! Bet kas ir darīts vai ignorēts visus šos 4 gadus? Runā!

Janis

Izrādās te arī pārsvarā visu izzog...
Aivars Austrums

Aivars Austrums

Visas investīcijas ir tikai centrā. Laukos pavasarī ir neizbraucami ceļi, bet Baldonē nauda tiek tērēta pilnīgi nesaprotami. Tikko ir izbūvēts ar dolomīta šķembām klāts ceļš pretī Dzirnavu ielai, kas ved mežā iekšā. Kam tas ir vajadzīgs?
Saules ielas pieslēgums Rīgas ielai, ko veic SIA "CeĻinieks 01" par 22161 EUR- vai esat pievērsuši uzmanību, kā tas notiek? Nekur pasaulē par konkursā garantēto naudu ceļu būves kompānijas negāž zem ceļa seguma būvgružus! Kādā stadijā šodien ir būvdarbi- ir savesta grants, lai nosegtu sagāztos būvgružus, bet vairāk nekādi darbi nenotiek. Kam vajadzīgs šis pieslēgums, ja Saules ielas iemītnieki braukc uz lielceļu pa Dzirnavu ielu? Kādēļ SIA "Ceļinieks 01" neko nebūvē, ja reiz ir vinnējis konkursā? Tā ir tīrākā naudas atmazgāšana- Ceļu būves kompāniju piesegā norakt būvgružus nevajadzīgās ielās un krustojumos, bet vajadzīgos ceļus neremontēt. Tādēl arī Baldonē ir tikai 1 vēlēšanu iecirknis- Domes mājā, lai cilvēkiem no laukiem nepiedalītos vēlēšanās.
Janis Berzins

Janis Berzins

Man ir kauns par to, ka Baldones dome neciena savu vēsturi. Baldones Ģērbonis ir apstiprināts 1999. gadā. Par tā pieņemšanu novada domes mājas lapā ir publicēts paskaidrojuma reksts šādā redakcijā: "1. Baldone attīstījusies kā atpūtas un ārstēšanās pilsēta.
2. Baldone jau no seniem laikiem ievērojama ar savu sēravotu, kam ir dziednieciskās īpašības, atklātas jau kopš 12.gadsimta.
3. Pēdējā laikā, kopš Baldonē darbojas sanatorija un ir ierīkots sēravots kā strūklaka ar vāverītes skulptūru, Baldones iedzīvotājiem un sanatorijas apmeklētājiem sēravots, galvenokārt, uztverē saistās tieši ar šo vāverītes skulptūru, tādēļ arī šim simbolam jābūt ģerbonī." Kur šodien ir Baldones sanatorija un Baldones simboli. Vienīgā liecība par strūklaku Vāverīte, ir ceriņu parkā izvietota izkārtne ar uzrakstu, kurā gadā strūklaka ir izdemolēta un vāverītes skulptūra ir nozagta.

Janis

Protams Baldonē visvairāk kritizētā ir kultūras joma. Pēc Baldones domes 2014. gadā veiktās oficiālās aptaujas 52% iedzīvotāju ir neapmierināti ar kultūras dzīvi Baldonē. Taču manā skatījumā būtiskākais ir pievērst uzmanību tam, kādēļ ir izveidojusies tāda situācija, ka gadiem ilgi cilvēki ir neapmierināti, bet nekas netiek darīts lietas labā. Andris Vidžis 20 gadus ir Baldones domes deputāts un viņa sieva ir kultūras darba organizators. Nav jau tā, ka vīrs ar sievu nedrīkstētu strādāt vienā pašvaldībā, taču, ja 52% ir iedzīvotāju ir neapmierināti ar konkrētās nozares darbu, tad domes vadībai par to ir jāuzņemas politiska atbildība. "Reģionu aliansei" ar pilnīgs vairākums 8 deputātu vietas no 15. Līdz ar to sabiedrības viedoklis netiek ņemts vērā. Te nu sanāk tāda, kā ģimenes locekļu lobēšana.

DB

Kultūras dzīve tiešām ir katostrofāla. Tas zināmā mērā ir saistīts ar neprofesionālu vadītāju, kuram nav atbilstošās izglītības. Daudzi apvainojas,ja kā piemēru min kaimiņu novadu Vecumniekus ar radošiem kultūras pasākumiem, kur par kultūrasnama vadītāju strādā Baldoniete, jauna profesionāle un cilvēki ir sajūsmā. Arī novada avīze ir pieminēšanas vērta. Regulāri varam izlasīt ko dome ir izskatījusi, kas nomiris, piedzimis. Sporta dzīve tiešām ir organizēta un ir iespējas gan bērniem,gan pieaugušajiem atrast aktivitāti,kas būtu saistoša. Malači. Novadā nevar just,ka tiktu piesaistīta struktūrfondu līdzekļi. Dzīvojam brīnišķigā vietā,bet Baldone ir kā attāla nomale, kur cilvēkus var redzēt agri no rīta, kad cilveki ved bērnus uz skolu un bērnu dārzu un paši prom uz Rīgu. Skolas savā starpā sacenšas...kura vairāk nomelnos viena otru,bet īsti normāli nav,ja mūzikas pamatskolā bērniem pat piedāvā atrast kādu vainu,lai eksāmeni nebūtu jākārto,bet direktore var atļauties ceļot darba laikā.

iedzivotajs

Paturpinot vēl iepriekšējo, tad zin atradušies baigie darītāji. Kā lielisku, piemēru, varu pieminēt, ka Baldonē pirms pāris gadiem bija lieliska regbija komanda. Kur tā palika? Atnāca dižie Baldones sporta lielmeistari - Kārlis Dilbo un Ervīns Dilbo un nolaida visu regbiju līdz tādam līmenim, ka nav ne smakas, Apsveicu ar to!

iedzivotajs

Izskatās, ka Ervins pats par sevi to saka par to neprofesionāli. Tad lūdzu, piemēram, kur ir tavs devums sporta dzīvei Baldonē? Vai arī tikai māki tukši muldēt, kritizēt citus un pats neko nedarīt.

L.m

Ja patiesam nozelojama , ka tada kulturas joma aiznem tikai vietu. Marupe ar viss tik jauki pasakumi saorganize , kultordzite ar visa piedalas , padomats par to , lai iedzivotaji sanaktu un atpustos.

Iedzīvotājs

Iespējams pasākumi nav apmeklēti,jo uzzina par tiem tikai tad,kad tie jau notikuši(tie daži koncerti,kas bijuši).Tas vis ir saistīts, nav pietiekošas reklāmas. Cilvēki negrib iet uz kārtējo tautas deju koncertu, kur parasti pasākumiem nav paredzams beigu laiks...Jāatzīmē 1pilsētas svētki,kur kļūdas pēc tika pasūtīti 2 mākslinieki-lielisks A.Mielava koncerts Mercendarbē(labi apmeklēts) un Perkons estrādē(super apmeklēts arī no blakus pagastiem). Jāatzīmē pa 10 gadiem ko šeit dzīvoju tā ir vienīgā reize ar pilnvērtīgu programmu. Iedzīvotājus var vainot arī pie tā,ka tirgus ir parodija par tēmu...Baldones vizītkarte atsver visu-trīs bezgaumīgas čupas ar bezgaumīgiem rotājumiem...vasarā standartā sastuteti zārdi ar primitīvu uzrakstu...

idid

Kas attiecas uz kultūras dzīvi, tad akmens jāmet arī pašu iedzīvotāju lauciņā, jo pat tie nedaudzie pasākumi, kas ir, apmeklēti netiek! šad un tad ir bijuši koncerti baznīcā, Mercendarbes pilī un citur, kur ieeja ir pat vispār par velti un uzstājas pat Sinfonetta Riga (!!!), bet cilvēku skaits labi ja pārdesmit. Pat skolotājus neredzēt skatītāju vidū. Gaužām bēdīgi.
Katrreiz, kad tiek organizēts kāds koncerts, arvien nākas sastapties ar jautājumu - vai kāds vispār atnāks?
Vai tiešām kultūras dzīves vēlmes baldoniešiem saistās tikai ar diskotēkām un tuc-tuc bumbošanu? Mercendarbes muiža jau lēnām par tādu vietu pārvēršas, kopš tiek izīrēta tusiņiem.

Ervins

Kur tur ir sporta dzīve? Murgs. Viens neprofesionāls visu nolaidis līdz dēļm sportā

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Komentēt vari arī ar savu draugiem.lv vai Facebook profilu!

Atlikušo simbolu skaits: 1000

Vai vietvaras politiķi izmanto tavu naudu priekšvēlēšanu aģitācijai? Esi vērīgs un pamani domnieku aizdomīgu aktivitāti par pašvaldības naudu! Nobildē un ziņo mums!

Reportāža no notikumu vietas